In vitro po polsku, czyli stygmatyzowanie dzieci "z probówki"

Od listopada urzędnicy będą skrupulatnie dokumentować to, w jaki sposób zostało poczęte dziecko rejestrowane przez rodzica w USC.

dziecko

W listopadzie wchodzi w życie ustawa podpisana przez Bronisława Komorowskiego pod koniec jego prezydentury. Często a nawet bardzo często powtarza się, że Kościół wręcz stygmatyzuje dzieci poczęte metodą in vitro. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że jeszcze gorliwsi są w tym urzędnicy i państwo. Instytucje, które dotąd gromadziły informacje o każdym narodzonym obywatelu, będą również skrupulatnie dokumentować sposób, w jaki dziecko zostało poczęte. Sam zainteresowany będzie mieć mozliwość uzyskania tego typu informacji dopiero po ukończeniu 18 lat.

Wielu pracowników USC wyraża zaniepokojenie o to, ile osób będzie miało dostęp do tego typu, bądź co bądź, wrażliwych danych. Od marca tego roku funkcjonuje Centralny System Rejestrów Państwowych, do którego podpięte są wszystkie gminy i urzędy stanu cywilnego w kraju. Dostęp do aplikacji Źródło, która ma służyć do obsługi tych rejestrów, ma około 15 tysięcy osób. Rejestr uznań jest traktowany jako zbiór danych wrażliwych i dostęp do niego mają tylko kierownicy USC, czyli około 2 tysiące osób. Czysto teoretycznie oczywiście.

 

Komentarze (12)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-09-20 23:30:25

re: In vitro po polsku, czyli stygmatyzowanie dzieci

A co kogo ma to obchodzic jak zostalo poczete czyjes dziecko!!!??? To jest kazdego prywatna sprawa i jego wybor! Nikt nie ma prawa o to pytac ani ingerowac w wybory innch. Dziekowac, ze jest to mozliwe i pomaga tylu para stac sie rodzina. Niewtykajcie nosa w nieswoje sprawy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
2015-09-20 21:24:42

re: In vitro po polsku, czyli stygmatyzowanie dzieci

egoistyczne to jest twoje podejście, jeżeli małżeństwo nie może mieć dzieci to dlaczego nie może począć ich w ten sposób ? obys ty nie musiała korzystać z takich rozwiązań bo los lubi się zemścić !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz