Instagram skasował wszystkie zdjęcia, które mama zrobiła swojemu 4-letniemu dziecku choremu na raka

Kolejna afera z Instagramem! Po tym, jak administratorzy portalu usunęli zdjęcia dziewczyny pokazującej swoje ciało po porodzie, usuwają teraz zdjęcia chorego na raka dziecka. Kreują idealny świat?

Hazel

Lauren Hammersley dokumentowała na Instagramie walkę swojej córki Hazel ze złośliwym nowotworem - nerwiakiem zarodkowym. Kiedy rozpoczęto walkę z rakiem, Hazel miała jedynie dwa lata, a jej stronę na Instagramie śledziło 7 milionów użytkowników. Zdjęcia pokazywały siłę i wytrwałość, z jaką Hazel walczyła z nowotworem. Konto na Instagramie było miejscem, gdzie pisano słowa otuchy, modlitwy, wsparcia. Jednak Instagram skasował to konto!

Walka Hazel z rakiem trwała rok, mama wrzucała na konto mnóstwo zdjęć. Dokumentowała, jak pierwszy raz ogoliła córkę na łyso, bieżące zmagania, ostatni dzień chemioterapii. Na stronie ogłosiła również dzień, w którym Hazel ostatecznie pożegnała się z chorobą w wieku 4 lat. Jednak jej internetowy dziennik fotograficzny i wszystko, co na nim było, zostało skasowane.

Lauren nie dostała od Instagrama żadnego ostrzeżenia, że jej konto zostanie skasowane. Zorientowała się, że coś jest nie tak, jak próbowała w kwietniu zalogować się na konto i nie mogła. A regulamin Instagrama mówi, że jak konto zostanie skasowane, to wszystkie zdjęcia i wpisy przepadają. Lauren planowała, że pokaże Hazel pewnego dnia to konto ze wszystkimi zdjęciami, wpisami, modlitwami i dobrymi słowami od wszystkich życzliwych, nieznajomych ludzi z całego świata.

Wiele z nas korzysta z Instagrama, aby dokumentować swoje życie, a nasi bliscy i znajomi komentują te zdjęcia. Często dzielimy się z innymi, najbardziej ekscytującymi momentami naszego życia. Instagram zastąpił papierowe albumy ze zdjęciami. Nie wyobrażamy sobie, że wszystkie te zdjęcia mogą w jednej chwili zostać skasowane i zniknąć. Jednak portalom społecznościowym nie możesz do końca ufać. Najlepiej trzymaj kopię zapasową wszystkich swoich zdjęć na komputerze, dysku zewnętrznym, część zdjęć wywołaj i włóż do tradycyjnego albumu. Wtedy będziesz pewna, że ze zdjęciami nic się nie stanie. Ale dla Lauren i Hazel to nie były tylko zdjęcia, ale przede wszystkim wpisy ludzi z całego świata i wspomnienia nie do odtworzenia na nowo, poza pamięcią, która z czasem zawodzi. I tego wszystkiego po prostu już nie ma.

Lauren próbowała skontaktować się z Instagramem odnośnie zdjęć, ale nic nie wskórała. Jednak w internecie nic nie ginie całkowicie, może ktoś zrobił kopię zapasową tych zdjęć i wpisów na innym serwerze? Miejmy nadzieję, że Lauren je odnajdzie, a Ty od razu zapisz wszystkie swoje zdjęcia na dysku, które przechowujesz na portalach społecznościowych lub w coraz modniejszych internetowych chmurach.

Na następnych stronach obejrzyj zdjęcia małej Hazel. Czy Instagram miał powód, aby je usunąć?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

edwiiina
2015-05-27 19:54:11

re: Instagram skasował wszystkie zdjęcia, które mama zrobiła swojemu 4-letniemu dziecku choremu na raka

dokładnie.... mnustwo dziewczyn prezentuje się półnago albo nago....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
unikalny
2015-05-26 20:35:54

re: Instagram skasował wszystkie zdjęcia, które mama zrobiła swojemu 4-letniemu dziecku choremu na raka

ale golej dupyy nie kasuja!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz