`Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu` - warsztaty dla kobiet w niechcianej ciąży

Jesteście w szoku? My też! Sprawie przyjrzy się prokuratura.

aborcja

Poznańska inicjatywa społeczna "W naszej sprawie" określa się "oddolnym sprzeciwem wobec planów zaostrzenia ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z dnia 7 stycznia 1993 r." To właśnie z inicjatywy tego stowarzyszenia 10 grudnia w Poznaniu ma się odbyć spotkanie, które wzbudza wiele emocji.

W listopadzie na Facebooku pojawiło się zaproszenie na spotkanie "Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu". Spotkanie ma mieć formę dyskusji na temat przerywania ciąży. Do prokuratury wpłynęło już kilka zawiadomień o możliwości łamania prawa przez organizatorów spotkania. Doniesienie złożyła między innymi Młodzież Wszechpolska, która widzi w nim zabronione nakłanianie do aborcji. Organizatorki zaprzeczają: "Chodzi o upowszechnianie wiedzy."

Teraz w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o zmianie nazwy spotkania na "O legalnych, dostępnych w Europie środkach poronnych. Rozmowa". Jednak treść spotkania ma zostać taka sama.

Na spotkaniu mają się pojawić m.in. zagadnienia: jak z zakazem radzą sobie kobiety będące w niechcianej ciąży, czy nielegalna aborcja zawsze jest niebezpieczna, co to jest aborcja farmakologiczna/medyczna, co to znaczy aborcja domowa, czy aborcja domowa jest legalna oraz ile taka aborcja kosztuje, kim jest Ciocia Basia, aborcyjna doula i kim są Kobiety W Sieci - aborcja po polsku.

W internecie pojawiły się głosy od kobiet, które miały już brać udział w takich warsztatach. Twierdzą, że treść nie jest niezgodna z polskim prawem, a cała sytuacja to nagonka. Czy tak jest, oceni prokuratura. Jak wyjaśnił wiceszef Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald: "śledczy prowadzą czynności sprawdzające w tej sprawie". Śledczy mają zapoznać się z przebiegiem sobotniego spotkania i dopiero na tej podstawie zdecydować o ewentualnych dalszych działaniach.

Zgodnie z polskim prawem kobieta, która sama dokonuje aborcji, nie popełnia przestępstwa. Odpowiadać mogą jednak osoby, które jej w tym pomagają lub nakłaniają do tego.

db

 

Komentarze (10)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Vercia
2016-12-10 10:09:37

Ja również nie jestem za aborcją, ale jesli kobieta jest swiadoma ze nie podola w roli matki ,to lepiej niech usunie dziecko ,jak później ono na cierpieć ,być niechcianym a nawet stracić życie ..Teraz jest tyle przypadków maltetowania dzieci ,że aż serce ściska jak człowiek na to patrzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
!?!?
2016-12-09 21:37:35

Nie jestem za ani przeciwna aborcji a jesli chodzi o antykoncepcje to nie zawsze działa w 100 tez się zabezpieczylismy i zaszlam w ciążę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-12-09 21:05:36

Antykoncepcja nie zawsze jest tak skuteczna jak się mówi i niektórzy z nas mysla.Tez myślałam ze gumki to dobra metoda żeby nie zajść w ciążę ale się pomyliłam.Zaszłam w ciążę nie planowana przeszla mi myśl by usunac ale jednak nie zrealizowalam swojego pomyslu. Nie jestem przeciwna aborcji ale tez nie jestem ZA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tosia
2016-12-09 20:28:15

Moim zdaniem to nie powinno być czegoś takiego jak przerwanie ciąży. Dziecko nie jest winne że rodzice się nie zabezpieczają. Jest wiele rodzin które nie mogą mieć dzieci i napewno takie maleństwo znalazło by dom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-12-10 09:59:27

Tak, znajdzie dom, idź do najbliższego domu dziecka i popatrz na te wszystkie niechciane, "szczesliwe" dzieci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz