Jak goi się rana po cesarskim cięciu? [ZDJĘCIA]

Każda mama obawia się, że po cesarskim cięciu pozostanie jej nieestetyczna pamiątka.

rana po cesarce

Wiele matek i przyszłych mam obawia się o bliznę po cesarskim cięciu. Czy będzie duża? Jak będzie wyglądać? Czy będzie widoczna?Początkowo blizna będzie bardzo czerwona. Jednak nie powinien to być powód do niepokoju, bo z upływem czasu jej kolor się zmieni. Już kilka tygodni lub miesięcy po porodzie będzie coraz mniej widoczna. Z kolei gdy blizna będzie bardzo czerwona i bolesna, to prawdopodobnie doszło do stanu zapalnego. Warto wtedy odwiedzić lekarza lub położną i powiedzieć im, co się dzieje.

Po kilku latach rana prawdopodobnie będzie minimalnie widoczna. Pozostanie po niej cienka linia, ale zawsze będzie delikatnie różniła się kolorem od koloru skóry. Pewna mama postanowiła podzielić się tym, jak wygląda jej blizna po kilku tygodniachod cesarskiego cięcia. Zobaczcie zdjęcia! >>>

kp

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

cc z wyniku sytuacji
2016-11-21 09:17:11

Moja blizna zagoila sie szybko teraz po dwóch latach po cc nie ma juz po niej śladu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama
2016-11-21 06:20:57

Pierwsza cc praktycznie minimalna Blizna przy drugiej znacznie wieksza nawet Mnie w trakcie docinali moze to wynikalo z komplikacji ktore wystapily w trakcie i z decydowanie dluzej sie gojilo niz przu pierwszej oba cc wykonywal ten sam lekarz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-11-20 22:02:23

Wlasnie jak pani napisala wszystko zalezy jak lekarz wykona ciecie niektorzy robia duze naciecie i to brzydko wyglada a ci ktorzy sa profesjonalistami wykonaja male naciecie. Ja mam male naciecie i bardzo estetycznie zszyte.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nati
2016-11-20 21:46:04

Wszystko zależy od lekarza. Jak zrobi naciecie, oraz od organizmu. Ja tez miałam cesarskie cięcie. I nacięcie nie jest duze i bardzo szybko mi sie zagoilo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz