Jak łatwo i szybko nakarmić maluszka?

Jak bezstresowo odstawić maluszka od piersi i wprowadzić do jego jadłospisu nowe produkty? My znamy sprawdzone sposoby!

karmienie

Według zaleceń Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie niemowlęta powinny być karmione wyłącznie pokarmem matki do 6 miesiąca życia. Następnym etapem w żywieniu maluszka jest stopniowe wprowadzanie pokarmów uzupełniających oraz dalsza kontynuacja karmienia przez matkę piersią.

W jadłospisie dziecka kolejno powinny pojawiać się: soki, przeciery warzywne, owoce, produkty zbożowe, mięso, żółtko, jogurty itd. Należy pamiętać, że dietę niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym poszerza się nieco wcześniej. W razie wątpliwości należy skontaktować się z pediatrą, który pomoże ustalić menu dla dziecka wedle jego potrzeb.

Nowe produkty powinno się wprowadzać osobno, co kilka dni. W przypadku  wystąpienia objawów nietolerancji łatwo zidentyfikować wówczas ich źródło. Alergia na dany składnik może objawić się wzdęciami, bólem brzuszka, wysypką, wymiotami a nawet biegunką.

Kolejne pokarmy w diecie dziecka powinny być podawane początkowo w małych ilościach – po 1 łyżeczce, z czasem stopniowo zwiększa się ich porcje. Obecnie na rynku dostępne są gotowe dania w słoiczkach. Cieszą się one dość dużą popularnością wśród rodziców. Oszczędzają czas, świetnie spisują się na spacerach lub wyjazdach. Gotowe dania to zdrowa przekąska, bo ich składniki są odpowiednio zbilansowane wedle potrzeb i wieku dziecka.

Oczywiście zdania na temat wyboru pomiędzy gotowymi słoiczkami a samodzielnie przygotowywanymi daniami dla dzieci są podzielone. Wielu rodziców wybiera tradycyjną metodę i nie idzie na tzw. „łatwiznę”, uważając, że domowe jedzenie jest lepsze. Gotowanie, i poznawanie upodobań smakowych maluszka to dla wielu rodziców sama przyjemność. Przyrządzanie posiłków w domu jest również tańsze i wbrew pozorom wcale nie musi być takie czasochłonne.

Dla rodziców, którzy chcą oszczędzić czas oraz pieniądze z pomocą przychodzi The Wean Machine, czyli urządzenie, które łączy w sobie funkcje przeciskarki oraz wyciskarki do owoców i warzyw, deserków oraz obiadków. Dzięki temu ulubione danie dla dziecka można przygotować zarówno w domu, jaki i restauracji, u babci, na wyjeździe, pikniku czy w parku.

Efekt? Nie musisz już kalkulować i wybierać pomiędzy oszczędnością czasu (i karmieniem maluszka zupkami ze słoiczków), a oszczędzaniem pieniędzy (i gotowaniem dla dziecka samemu). The Wean Machine pozwala w szybki, wygodny i tani sposób przygotować danie w ilości potrzebnej wyłącznie dla naszego dziecka.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz