Jak pomóc dziecku uporać się ze strachem?

Już wkrótce premiera książki Lawrenca J. Cohena pt. "Nie strach się bać".

Cohen

Czy to cień na ścianie, czy obawa przed spotkaniem z yeti albo stres przed lekcją wf-u – spektrum małych strachów jest ogromne, a poradzić sobie z nimi muszą nie tylko dzieci, ale i rodzice.

Zaburzenia lękowe dotyczyć mogą 5-8% dzieci, a lęki typowo dziecięce dotyczą prawie każdego malucha. Głównymi przyczynami zaburzeń lękowych u człowieka są też – oprócz niezależnych od nas uwarunkowań genetycznych  – lęki związane z przeszłymi doświadczeniami, relacjami w rodzinie i wśród rówieśników. A tym drugim już możemy zaradzić. W jaki sposób? Odpowiedzi udzieli nam Lawrenc J. Cohen w swojej najnowszej kciążce pt. Nie strach się bać. Jak rodzicielstwo przez zabawę radzi sobie z lękami dzieciństwa.

Kim jest autor książki? To doktor psychologii specjalizujący się w terapii dziecięcej i rodzinnej. Autor nagradzanej i przetłumaczonej na kilkanaście języków książki „Rodzicielstwo przez zabawę” oraz współautor „Siłowanek” – publikacji o pozytywnym wpływie kontaktowej zabawy z dzieckiem na budowanie więzi dziecko-rodzic. W swojej pracy stosuje narzędzia rodzicielstwa przez zabawę, proponując swoim podopiecznym pozytywny i empatyczny kontakt z dziećmi.

Czego dowiemy się z jego najnowszej książki?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz