Jak powiedzieć dziecku, że będzie miało braciszka lub siostrzyczkę?

Podpowiadamy, jak delikatnie powiedzieć dziecku o tym, że będzie miało rodzeństwo, abyście razem mogli czerpać radość z tego wydarzenia!

rodzeństwo

Stało się! Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w kolejnej ciąży, ale obawiasz się reakcji pierwszej pociechy na tę nowinę. Nasz psycholog podpowiada, jak delikatnie powiedzieć dziecku o tym, że będzie miało rodzeństwo, abyście razem mogli czerpać radość z tego wydarzenia!

Według psychologów, tak naprawdę nie ma idealnego momentu na kolejne dziecko, ponieważ każda różnica wieku, czy to dwa lata, czy to dwanaście, ma swoje wady i zalety. To, co dobre dla dziecka, niekoniecznie jest najlepsze dla jego mamy i odwrotnie, dlatego informację o nowym członku rodziny należy przekazać w delikatny i przemyślany sposób.

Jak rozmawiać z przedszkolakiem?

Rozpieszczony maluch, który do tej pory był jedynakiem i skupiał na sobie 100% uwagi rodziców, z pewnością nie ucieszy się z wiadomości o rodzeństwie. Nawet jeśli wcześniej informował cię, że chciałby mieć braciszka albo siostrzyczkę, gdy stanie się to rzeczywistością, jego entuzjazm może osłabnąć.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz