Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Prawie 40% dzieci nie je warzyw. Jeśli Twój maluch do nich należy, przeczytaj, jak to zmienić.

warzywa

Warszywa mają niemal same zalety. Zawierają dużo witamin, soli mineralnych i błonnika. Są zdrowe i nietuczące. Mimo to z badań przeprowadzonych przez ekspertów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wynika, że blisko 40% dzieci je ich zbyt mało. Natomiast swoją dietę opiera na mięsie, kalorycznych przekąskach i potężnych ilościach słodyczy. Rodzice szukają pomocy u znajomych, dietetyków albo w Internecie.

Moje dziecko w ogóle nie chce jeść warzyw, tylko mięso i mięso. Z owocami trochę lepiej… boje się, że ma za mało witamin…, 4-letnia córka nie lubi warzyw. Próbowałam je miksować, ukrywać w potrawach… niestety nic nie wskórałam… - takich głosów mam nie brakuje, podobnie jak kapryszących maluchów. Dietetycy i lekarze apelują, że to przede wszystkim dzieciom, do prawidłowego rozwoju, niezbędne jest 5 porcji warzyw, owoców lub soku dziennie. Taka dawka zapewnia optymalną ilość witamin i minerałów potrzebnych dla organizmu. Tymczasem problem z jedzeniem warzyw wśród dzieci jest spory. Prośby, argumenty i kolejne próby nie przynoszą efektów.

Jak można zachęcić dziecko do jedzenia jarzyn?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mamą Być
2014-11-05 14:58:11

re: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Nie czarujmy sie ale w dużej mierze jest to wina rodziców ktorzy od niemowlaka wpychaja dzieku słodkie przekasy, ciosy, frytki i inne wiec to oczywiste że dziecko nie chce jadac czegos co nie jest slodkie jałowe, mam syna i co do jego diety i żywienia dzieci jestem przeciwniczka dodawaniq cukru, soli i przypraw do jedzenia malucha, prze oierwsze 3 lata to my rodzice ksztaltujemy u dziecka nawyki żywieniowe, syn moj ma 10 miesięcy i nigdy nie dotal ode mnie smieciowego jedzenia, wszystko ... bez dodatków soli pieprzu cukru je, a co najważniejsze zjada wszystko to co mu dam warzywa owoce serki itp nie które smakują lepiej nie ktore gorzej ale zje, i nie lubi slodkich rzeczy, po podaniu miodu z wodą moje dziecko nawet nie chciało na to patrzeć bo było słodkie, slodsze niż np.marchewka bądź jabłko i wiem ze tylko dzięki mnie tak jada a jestem zdania że w zyciu naje siw wszystkiego tego co bedzie chcial jak bedzie starszy. Takie jestmoje zdanie Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz