Jak przekonać dziecko do picia wody

Jest bez smaku i koloru, więc dzieci zamiast wody wolą szklankę słodkiego soku. To jednak kwestia nawyku. Im szybciej nauczymy dziecko pić wodę, tym szybciej wyrobimy w nim zdrowe przyzwyczajenie, które będzie procentowało przez całe życie. Warto o tym pamiętać szczególnie, kiedy w perspektywie mamy letnie upały.

woda

Lekarze i dietetycy zgodnie wskazują wodę jako jeden z najważniejszych elementów diety dziecka. Soki owocowe, choć zawierają witaminy, zazwyczaj mają też w swoim składzie sporo cukru, a ten przyczynia się do problemów z otyłością i próchnicy. Szklanka soku doskonale sprawdzi się jako deser lub przekąska, pragnienie jednak zdecydowanie zdrowiej gasić wodą.

Co ciekawe, według badania przeprowadzonego dla Stowarzyszenia „Woda w Domu i w Biurze”, co czwarty rodzic w ogóle nie wie, czy i ile wody pije jego dziecko w ciągu dnia. Zdaniem aż 43% dorosłych najlepszym napojem dla prawidłowego rozwoju dziecka są soki owocowe, co potwierdza naszą niską świadomość zdrowych nawyków żywieniowych.  

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz