Jak rekrutować nianię? 5 metod szukania dobrej opiekunki

Filmowa niania z Manhattanu jest tylko jedna. Oj, przepraszam, ona przecież nie istnieje. Jak mimo to znaleźć podobną i to w Polsce, a nie pełnym prestiżowych agencji pośredniczących Nowym Jorku?

Anja Rubik Vogue

W procesie rekrutacji i ostatecznego wyboru niani dla naszego dziecka, najcenniejszego skarbu jaki został nam dany, musimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania, ale i dać ogromny kredyt zaufania osobie, która na kilka godzin dziennie przejmie opiekę nad naszą pociechą. Bardzo trudno jest te dwie zasady pogodzić, ale kiedy już decydujemy się na nianię, to przeważnie nie mamy innego wyjścia. Więc niemożliwe staje się możliwym.

Jeśli dokonamy dobrego wyboru okaże się, że nie taki diabeł (albo diablica) straszny jak go malują. Pamiętaj, że przerażające historie o opiekunkach, które przy dzieciach palą papierosy, oglądają telewizję lub godzinami rozmawiają przez telefon zamiast zajmować się nimi albo próbują włożyć niemowlę do rozgrzanego piekarnika (!) to jednak przypadki skrajne i występujące marginalnie. Na szczęście! Ale negatywne doświadczenia niektórych rodziców niech będą dla nas ostrzeżeniem i przyczyną do wzmożenia czujności już na etapie wybierania najlepszej niani dla naszego dziecka.

Dalej pięć najpopularniejszych sposobów rekrutowania opiekunki do dziecka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz