Jak rozśmieszyć niemowlę?

Śmiech dziecka - najsłodszy dźwięk na świecie. Piszczy z radości, gdy całujesz je po brzuszku, podrzucasz lub robisz śmieszne miny - co za rozkosz!

śmiech dziecka

Gdzieś pomiędzy tym pierwszym bezwarunkowym grymasem uśmiechu podczas snu a pierwszą sylabą pojawia się w komunikacji między Tobą i Twoim maleństwem magiczny dźwięk głośnego śmiechu. Aż piszczy z radości, gdy całujesz je po brzuchu, łaskoczesz piętę, lub dmuchasz w plecki trzymając na kolanach. Wyzwalacze śmiechu są rozmaite, każda mama ma ich sporo w zanadrzu.

Głośny śmiech pojawia się u dziecka pomiędzy 3 a 4 miesiącem życia. Ale nie martw się, jeśli jeszcze nie usłyszałaś głośnego chichotu, bo tak jak na wszystkich etapach rozwoju, niektóre dzieci mogą również zacząć śmiać się trochę później niż ich rówieśnicy.

Jak kształtuje się poczucie humoru maluszka na poszczególnych etapach rozwoju w jego pierwszych latach życia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mamma
2016-12-10 21:24:56

Naszego synka rozśmiesza zestaw słówek "żaba-ryba-żuk" wypowiadanych dość szybko i sugestywnie, i w sposób przestawny czyli "żaba-żuk-ryba, żuk-żaba-ryba" itd. Śmieszy to go od ok 1 miesiąca, a teraz wywołuje głośny śmiech, a ma 3,5 mies. Gdy miał miesiąc uśmiechał się na piosenkę "koci koci łapci...".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz