Jak rozwijać w dziecku kreatywność?

Warto zacząć jak najwcześniej!

rozwój dziecka

Urządzaj dziecku kreatywne zabawy

Wyobraźnia dziecka nie zna granic i nie możemy wyjść z podziwu, na jakie pomysły wpada nasz maluch każdego dnia. Warto to rozwijać! Aby rozwinąć kreatywne myślenie u dziecka, wcale nie potrzebujesz wymyślnych gadżetów. Bardzo prostym i niesamowicie efektywnym (i efektownym!) sposobem oddziaływania na wyobraźnię i stymulowanie kreatywności dziecka jest zabawa światłem. Urządź maluchowi prawdziwą feerię barw w jego własnym pokoiku! Mnóstwo zabawy dostarczy na przykład energooszczędna żarówka LED Smart firmy TP-Link z możliwością zmiany kolorów. Błyskawicznie wprowadzi magiczną atmosferę podczas wspólnego czytania bajek albo zabawy w teatrzyk cieni. Ile nowych pomysłów może wpaść do głowy dziecku, kiedy w jego pokoiku zagości mieniące się wszystkimi kolorami tęczy światło? Warto się o tym przekonać!

Co istotne, światło o odpowiednim natężeniu pozwala uregulować dobowy rytm snu dziecka. Żarówka LED Smart posiada funkcję regulacji nie tylko kolorów, ale również natężenia i temperatury światła z każdego miejsca za pomocą aplikacji Kasa na tablety i telefony (iOS, Android). Dla wygody możemy również ustawić kontrolę głosową poprzez urządzenie Amazon Echo. Co więcej, możemy zaprogramować oświetlenie na każdą porę dnia. Żarówka LED Smart nie wymaga dodatkowych urządzeń – możemy połączyć ją z naszą domową siecią bezprzewodową.

Oglądajcie inspirujące bajki

W Internecie jest mnóstwo bajek i programów przeznaczonych dla dzieci w każdym wieku. Znajdźcie czas, aby je przejrzeć, bo wspaniale rozwiną kreatywność i wyobraźnie malucha. Warto pomyśleć o przenośnym hot spocie, który pozwoli na oglądanie ulubionych bajek i programów edukacyjnych w każdej chwili, gdziekolwiek jesteście. Nawet jeżeli wyjedziecie na wakacje do miejsca ze słabym sygnałem internetowym, nie będziecie musieli rezygnować z rozrywki. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się przenośny hotspot LTE M7200 firmy TP-Link. To niewielkie urządzenie potrafi całkiem sporo: możemy z niego udostępnić Internet aż dziesięciu urządzeniom bezprzewodowym jednocześnie: tabletom, telefonom komórkowym, laptopom, konsolom do gier i wielu innym. Pojemność baterii wynosi 2000mAh, co pozwala na działanie aż do 8 godzin na pełnej mocy. Urządzenie obsługuje połączenia 4G LTE. Hotspot jest bardzo prosty w obsłudze: wystarczy włożyć do niego kartę SIM i w pół minuty będzie aktywny, natomiast zarządzać nim możemy za pomocą aplikacji tpMiFi z urządzenia wyposażonego zarówno w system Android, jak i iOS. W aplikacji możemy ustawić limity pobierania, zarządzać urządzeniami podłączonymi do naszej sieci i kontrolować wysyłanie wiadomości.

Zadbaj o odpowiednią atmosferę w domu

Wróćmy do domu. Nawet najlepszą zabawę może zepsuć brak Internetu, jeżeli w którymś miejscu w mieszkaniu wpadniecie w tak zwaną „martwą strefę”, gdzie nie ma zasięgu. Warto zainwestować w uniwersalne gniazdko elektryczne RE270K ze smart plugiem – to również kolejny sprytny produkt firmy TP-Link. Jego główna funkcją jest wzmocnienie i rozszerzenie sygnału WiFi oraz eliminacja wspomnianych „martwych stref”. Do tego niewielkiego gniazdka możemy też podłączyć konsolę lub telewizor za pomocą kabla, ponieważ posiada ono gigabitowe złącze Ethernet. To świetne rozwiązanie, kiedy urządzenia te nie obsługują WiFi.

To jednak nie wszystko. Dzięki gniazdku możemy kontrolować też zużycie energii w mieszkaniu. Gniazdko posiada wbudowany smart plug, co umożliwia zdalne zarzadzanie wszystkimi połączonymi z nim sprzętami, takimi jak  lampki, grzejniki lub wiatraki przy pomocy wielofunkcyjnej aplikacji Kasa. Jeżeli preferujemy zarządzanie głosowe, możemy sparować gniazdko z urządzeniem Amazon Alexa.

Zdecydowanie warto przekonać się do tych inteligentnych urządzeń – naprawdę mogą ułatwić nam życie, wesprzeć rozwój dziecka i poprawić samopoczucie zarówno jemu, jak i nam. Sprzęty TP-Link nie są przy tym skomplikowane, działają wtedy, kiedy my o tym decydujemy, a co najważniejsze – są bezpieczne. Dzięki dyskretnemu działaniu i małym rozmiarom są też wygodne w użyciu. A nam nie pozostaje już nic innego, jak tylko świetna zabawa z maluchem!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz