Ciało po ciąży - niesamowita przemiana!

`Byłam jak wieloryb na plaży` - niesamowita przemiana Jennifer Gillam.

Jennifer Gillam

Jennifer Gillam na zawsze zapamięta ten zwykły dzień. Bawiła się na podłodze ze swoim dzieckiem i, ku swojemu przerażeniu, nie umiała z niej wstać. Dlaczego? Była zbyt ciężka. Tak ciężka, że miała problem z prostą, codzienną czynnością. I chociaż jej mąż był tuż obok i pomógł jej się podnieść, decyzja już zapadła. Mama dwójki dzieci postanowiła: czas na zmiany. Nie chciała już nigdy się tak czuć.

„Byłam jak wieloryb na plaży. Nie chciałam utknąć na podłodze w wieku 27 lat!” – wyznaje. „Urodziłam drugie dziecko, zanim zrzuciłam wagę po pierwszym. Nie chciałam wychodzić z domu, żeby inni mnie nie widzieli. Czułam się zawstydzona i osądzana. Nie mogłam nawet spojrzeć w lustro bez uczucia obrzydzenia i smutku. Perspektywa zrzucenia wagi była dla mnie czymś wielkim”.

Kobieta dołączyła do programu Weight Watchers i postanowiła publicznie pokazać swoją walkę. „Niektórzy ludzie mówili, że tego nie zrobię i nie powinnam myśleć o zrzucaniu wagi mając dwójkę malutkich dzieci, ale to tylko mnie dodatkowo zachęciło” – przyznaje młoda mama.

Wiedziała, że przy jej problemach zdrowotnych (wynikającymi z wagi) nie będzie to łatwa droga. To dzięki swojej grupie wsparcia, którą stworzyła, udało się jej znaleźć sposoby, które na nią działały. „Założyłam prywatną grupę wsparcia składającą się z 30 osób. Pomagaliśmy sobie wzajemnie, motywowaliśmy. Byłam dla nich codzienną motywacją, a oni dawali mi siłę, żeby kontynuować to co robię - w końcu stanowiłam dla nich przykład. Dzieliliśmy się zdjęciami naszych ciał i faktami odnośnie zdrowego żywienia. Byłam taka dumna z ludzi, którym pomogłam, że sama stałam się Strażnikiem Wagi. Nigdy wcześniej nawet o tym nie marzyłam. Na początku było ciężko, ale gdy waga zaczęła spadać mój humor był coraz lepszy, a motywacja rosła”. - mówi Jenny.

Do tej pory Jennifer straciła prawie 40 kg. Obejrzyj jej przemianę i podziel się z nami swoim zdaniem: czy myślisz, że mamy są czasem niesprawiedliwie osądzane za ich wygląd po urodzeniu dziecka?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz