Jak urządzić pokój dla chłopca, a jak dla dziewczynki?

Urządzanie pokoju dla dzieci to wspaniałe zajęcie, a jedyne, co nas ogranicza, to budżet i przestrzeń.

pokój

Mali chłopcy. Ich pokoje to nie tylko miejsce do spania i nauki. To także przechowalnia wszystkich zabawek - samochodów, klocków i narzędzi, o które potykasz się każdego dnia. Poza tym pokój Twojego dziecka, bez wględu na to, cz jest chłopcem, czy dziewczynką, pozostaje we wspomnieniach na całe życie. Pomyśl o tym, zanim zaczniesz go urządzać.

Planowanie pokoju z synem czy bez niego?

Niektórzy rodzice urządzają pokój dla synka, kiedy ten mieszka sobie w ciepłym brzuszku mamy i trudno powiedzieć, jakie będzie miał zainteresowania. Postępuje się wtedy pewnym schematem, chłopiec, więc dominacja kolorów niebiesko-białych, zielonych, beżowych, „męskie” zabawki, wykładzina z narysowanymi drogami, aby mógł sobie prowadzić po nich samochodziki. W zasadzie nad czym tu się więcej zastanawiać? Zmiany zawsze i w każdym czasie można przecież wprowadzić. Inaczej jest, gdy planujemy pokój dla kilkulatka, mającego określone zainteresowania. Wtedy styl pokoju wybiera się właśnie w zgodzie z nimi, najpopularniejsze to: piłka nożna, dinozaury, globus z mapami świata, żeglarstwo, kosmos. Oczywiście wiemy, że zainteresowania u dziecka zmieniają się w co miesiąc. W takiej sytuacji lepiej urządzić pokój klasycznie i zmieniać tylko drobne rzeczy.

Pamiętaj też, że Twój syn (podobnie jak i córka) będzie się dobrze czuł w pokoju, polubi go i będzie on dla niego ciekawym miejscem, jeśli będzie miał udział w podejmowaniu decyzji dotyczących umeblowania czy dodatków. Pozwalając na udział w projektowaniu pokoju, pokazujesz dziecku, że jego zdanie jest dla Ciebie ważne i ma ono przełożenie na konkretne, wspólne decyzje.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz