Jak w rzeczywistości wygląda karmienie piersią? [ZDJĘCIA]

Karmienie piersią nie zawsze wygląda jak na wyretuszowanych zdjęciach z kolorowych magazynów i portali. Karmienie to przecież przede wszystkim zmęczenie, brak makijażu, rozczochrane włosy i wyciekające z piersi mleko - przynajmniej na początku.

jak wygląda karmienie piersią

Karmienie piersią nie zawsze wygląda jak na pozowanych zdjęciach z magazynów i gazet. Podczas gdy na zdjęciach dla czasopism mamy siedzą swobodnie na salonowej sofie, w rzeczywistości kobiety często spocone karmią wśród porozrzucanych poduszek. Na stoliku stoi butelka z zimną wodą, pielucha i krem na poranione brodawki oraz na wpół zjedzony i zimny posiłek. Obraz ten w ogóle nie przypomina pięknych zdjęć.

Suzie Blake jest artystką i fotografką i mamą dwójki dzieci. Kobieta zaczęła zadawać sobie pytanie: Jak naprawdę wygląda karmienie piersią? Odpowiedzi postanowiła poszukać w Melbourne, Londynie i Sao Paulo.

„Czuję, że wizerunkowi kobiet karmiących piersią brak autentyczności.” – przyznała Suzie na facebookowej stronie swojego projektu. „W mediach większość zdjęć jest wystylizowanych, ociekających seksem i nierealnych. Wiele z nich to czysta fantazja. Jestem już zmęczona zdjęciami, które nie pokazują, jak w rzeczywistości wygląda karmienie piersią.”.

W projekcie Suzie Blake chodzi przede wszystkim o ukazanie karmienia piersią w jego pięknym "niechlujstwie". Bo karmienie to przecież zmęczenie, brak makijażu, rozczochrane włosy i wyciekające z piersi mleko. To również dowód na to, do czego kobiety są zdolne: utrzymać przy życiu małego człowieka, karmiąc go, choćby świat wokół walił się i palił.

To pocieszające, że coraz więcej kobiet dostrzega różnice w karmieniu ukazanym w gazetach i tym, jak wygląda w prawdziwym życiu. Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, obejrzyj zdjęcia na następnych stronach!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz