Jak wybrać najlepszą metodę antykoncepcji?

W kwestii wyboru odpowiedniej metody zapobiegania ciąży nie jesteś sama. Decyzję powinnaś podjąć razem ze swoim partnerem.

antykoncepcja

Karolina, lat 26, aktywna w sieci, przyznaje, że o metodzie antykoncepcji zawsze decydowała sama. „Miałam kilku partnerów i nigdy nie radziłam się ich w tej sprawie. Tak, jakbym czuła, że to na mnie spoczywa odpowiedzialność. A poza tym wolałam zawsze polegać na sobie. Zazwyczaj wybierałam pigułki, a facetom było to na rękę. Umiesz liczyć, licz na siebie” – przekonuje.

Podobnego zdania jest wiele kobiet. Najczęściej same podejmujemy decyzję dotyczącą sposobu zapobiegania ciąży. Z kilku powodów. Głównie dlatego, że w przypadku zaniedbania tej kwestii to my bierzemy na swoje barki większy ciężar, ponieważ zachodzimy w ciążę. Kobiety zazwyczaj uważane są także za lepiej zorganizowane, dlatego często czują się w obowiązku, aby zdecydować i za siebie, i za partnera, jaką formę antykoncepcji zastosować. Poza tym większość środków chroniących przed ciążą przeznaczonych jest właśnie dla kobiet.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-11-17 12:53:57

re: Jak wybrać najlepszą metodę antykoncepcji?

Po konsultacji z ginekologiem zdecydowaliśmy się z mężem na npr. Ale sama nie interpretuję pomiarów, korzystam z Cyclotestu do pomocy (komputer cyklu). Cieszę się ze nie muszę się truć hormonami, styl życia mamy ustabilizowany, więc to metoda dla nas :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz