Jak wychować małą damę na miarę XXI wieku?

Tradycyjne podziały na zajęcia właściwe chłopcom i dziewczynkom odchodzą do lamusa, a powiedzenia „robisz coś jak dziewczyna” oraz „słaba płeć” przestają mieć rację bytu. Podpowiadamy, jak zmierzyć się z wyzwaniem bycia nowoczesną mamą dla swojej córki.

dziewczynka

W ostatnim czasie możemy zaobserwować modę na wychowanie bez rozgraniczenia na płeć. W USA powstają działy w sklepach odzieżowych sprzedające „neutralne ubrania” – nie znajdziecie tam różu, czy falbanek, a zamiast tego kolory takie jak żółty, czerwony i zielony. Szwedzki producent zabawek Toys R Us w swoim katalogu umieścił natomiast w miejsce chłopca trzymającego pistolet, dziewczynkę, a na stronie z Hello Kitty – chłopczyka.

Nikogo dzisiaj nie dziwi widok dziewczynek grających w piłkę z chłopakami na szkolnym boisku czy trenujących boks. Kobiety zajmują stanowiska kierownicze, robią karierę w polityce i są równorzędnymi partnerami dla mężczyzn. Wiele z nich dostaje się również na kierunki studiów, takie jak prawo lub medycyna, które jeszcze jedno lub dwa pokolenia wstecz były zdominowane przez mężczyzn, nie wspominając o coraz większej liczbie dziewcząt na politechnikach.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz