Jak wykonać idealny makijaż w kilka minut

Nie jest tajemnicą, że makijaż nakładamy na twarz po to, by lepiej wyglądać, a co za tym idzie – polepszyć swoje samopoczucie. Jednak codzienne obowiązki sprawiają, że nie możemy poświęcić mu zbyt wiele czasu – zwykle na jego wykonanie mamy 5–10 minut. Każda Mama wie o tym najlepiej. Jak wykorzystać te minuty najefektywniej?

kobieta

Agnieszka Freus, główna wizażystka projektu wizaż-online.pl, udzieliła nam kilku bardzo istotnych porad. Oto one:

1. Zaakceptuj fakt, że makijaż to sztuka, którą należy wyćwiczyć. Prawidłowe wykonanie go wiąże się z koniecznością nauki odpowiednich technik – to tak, jak ze sznurowaniem butów.

2. Zrób wnikliwy przegląd swojej kosmetyczki. Wyrzuć produkty, których używałaś np. jeszcze w liceum lub ponad 3 lata temu. Pamiętaj, że kosmetyki również mają swoją datę ważności.

3. Kosmetyki, których termin przydatności jeszcze nie minął, jednak nie używasz ich, wierząc, że  w końcu się do nich przekonasz, oddaj przyjaciółce, siostrze, mamie lub po prostu wyrzuć do kosza.

4. Jeśli Twoje kosmetyki wyglądają, jakby miały do czynienia z każdym produktem obecnym w kosmetyczce, wyczyść je. Zrób wszystko, co sprawi, że wykonywanie makijażu stanie się dla Ciebie przyjemnością.

5. Postaraj się wygospodarować osobne miejsce do malowania się, które będzie miłe dla oka. Kosmetyki poukładaj w nim tak, by były łatwo dostępne (warto zadbać, żeby się nie kurzyły) –  tak, byś bez problemu mogła kolejno po nie sięgać.

6. Poukładaj kosmetyki tematycznie, dzieląc je np. na kosmetyki pielęgnujące (serum, krem), kosmetyki do makijażu: oczu, twarzy i ust itp.

7. Postaw na minimalizm. Im mniej kosmetyków, tym lepiej. Pamiętaj, że makijaż dzienny można łatwo przemienić w makijaż wieczorowy lub okazjonalny – wystarczy użyć dodatkowych 2 lub 3 produktów. Ważne, abyś miała odpowiednią bazę kosmetyków do makijażu podstawowego, dopasowaną do swoich potrzeb.

Jeśli zastosujesz się do powyższych punktów, nie stracisz czasu na szukanie kosmetyczki ani zastanawianie się, gdzie podziały się kredka czy też cień, które wybrałaś na daną okazję.

Co zrobić, aby samo wykonywanie makijażu było szybkie i przyjemne?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Megis
2015-03-11 11:20:23

re: Jak wykonać idealny makijaż w kilka minut

Stawiam na krem BB Skin Adapt Bell i dobrze pogrubiającą maskarę Bell, BB przy okazji ma właściwości kremu. Mega szybki makijaż..niestety czasem tylko taki jest możliwy:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz