Jak zaoszczędzić na dziecku? Zrób to z głową!

Żadna z nas na swoich pociechach nie chce oszczędzać, ale coraz częściej zmusza nas do tego sytuacja.

dziecko

Kryzys daje się we znaki wszystkim – szczególnie rodzicom. Z zarobkami bywa różnie, a ceny wciąż idą w górę. Wychowanie dziecka w takich okolicznościach nie jest łatwe. Zwłaszcza że zanim maluch osiągnie pełnoletność, wydamy na niego nawet pół miliona złotych. Krocie wydajemy na dzieci już od chwili ich narodzin – na pieluszki, ubranka, wózek, łóżeczko, kosmetyki, szczepionki, zabawki… Dobrze zatem wiedzieć, na czym można zaoszczędzić parę groszy, gdy w grę wchodzi wychowanie dziecka (zwłaszcza więcej niż jednego).

Pieluchy kupuj w dyskontach

To produkt, z którego noworodek korzysta najczęściej – zaleca się, aby pieluchy zmieniać dziecku co dwie godziny. Łatwo zatem policzyć, jak dużo pampersów maluch zużywa w ciągu doby. A pieluchy nie są tanie. Dlatego kupuj je w dyskontach, gdzie można upolować pieluchy dobrej jakości w niższych cenach. „Używaliśmy przeróżnych pieluszek, zarówno tych znanych firm, jak i dyskontowych. Wszystkie były dobre, więc nie ma co przepłacać” – twierdzi Aneta. Niektórzy radzą również, aby iść śladem Amerykanek i zacząć zbierać pieluchy jeszcze… przed narodzinami dziecka. To niezły pomysł. Jeśli jesteś w ciąży, a do rozwiązania zostało niewiele czasu, poluj na okazje – w ten sposób sporo zaoszczędzisz.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

helenix
2015-12-13 00:06:01

re: Jak zaoszczędzić na dziecku? Zrób to z głową!

Z tym karmieniem piersią to podkreśliłabym 3 razy i dodała wykrzyknik. Karmiłam moją córeczkę do roku, praktycznie nie kupowaliśmy mleka. No - jedno opakowanie jak jeździła do teściowej w weekendy. Ostatnio przestałam karmić. Kupuję najtańsze mleko Bebiko 3, 23zł, starczy na jakiś tydzień. W skali roku zbiera się ładna suma. Już nie chcę myśleć co by było, gdyby młoda tego mleka nie chciała / nie mogła pić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aarletta
2015-12-12 19:46:43

re: Jak zaoszczędzić na dziecku? Zrób to z głową!

Uff... dobrze, że to przeczytałam... już miałam zatrudnić projektanta :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz