Co może zrobić mama, aby wydawać mniej?

Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy.

oszczędna mama

Zapewne niejedna mama stwierdzi, że odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest oczywista. Nic dziwnego – trzymając pieczę nad domowym budżetem, staramy się wykorzystywać każdą okazję do zatrzymania pieniędzy na koncie.

Takie okazje zdarzają się zresztą tak często, jak często robimy zakupy. Jako mamy jesteśmy więc zwykle na bieżąco z gazetkami supermarketów, dyskontów czy drogerii i podczas zakupów staramy się wyłapywać co atrakcyjniejsze promocje. Istnieje jeszcze więcej możliwości, aby zaoszczędzić parę złotych - zarówno w tak zwanym "realu", jak i online. Warto na przykład spędzić parę chwil na wyszukaniu kodów promocyjnych oferowanych przez sklepy, które można wykorzystać przede wszystkim podczas zakupów online. Okazji cenowych jest tak wiele, że powstały nawet specjalne strony i aplikacje, które zbierają aktualne akcje promocyjne w jednym miejscu i ułatwiają wybór tej najbardziej korzystnej.

Zawsze jednak może zdarzyć się tak, że z jakiegoś powodu na koncie zostało mniej, niż zakładałaś, a jest dopiero połowa miesiąca. Co wtedy? Przede wszystkim, nie panikuj, a zamiast tego - podejdź do sprawy z zimną głową. Załóż sobie, ile pieniędzy masz zamiar wydać do końca miesiąca i postaraj się tego trzymać. Tworząc listę zakupów, zastanów się, co jest ci absolutnie niezbędne, a z jakimi wydatkami możesz spokojnie poczekać do następnego miesiąca. Warto też zboczyć z dobrze znanych ścieżek i przynajmniej na jakiś czas zmienić nawyki. Przykłady? Zamiast kupować droższe mrożonki z marketów, zacznij robić podstawowe zakupy spożywcze na okolicznym bazarku. Różnice w cenach bywają naprawdę znaczące. A żeby nie wydawać pieniędzy na płatne reklamówki, miej zawsze w torebce wielorazową siatkę na zakupy.

Gotówka, karta, a co z płatnościami mobilnymi? No właśnie, jako zapracowane mamy powinnyśmy częściej korzystać z tej formy płatności. Skoro i tak zawsze trzymamy telefon w pogotowiu, dlaczego nie skorzystać z tego ułatwienia? Dzięki Internetowi mamy łatwy dostęp do informacji i kontaktów. Coraz częściej płacimy za pomocą telefonu, aby nie zaprzątać sobie głowy wyjmowaniem z portfela gotówki czy odpowiedniej karty płatniczej. Aby skorzystać na zakupach, warto ten sposób płacenia powiązać z usługą Cashback. Jak to działa? Po prostu za każdym razem, kiedy płacimy telefonem, na nasze konto wraca 1% wydanej kwoty. Taka usługa jest dostępna na przykład w ramach Konta Jakże Osobistego (KJO) w Alior Banku. Innym sposobem na zyskanie podczas zakupów jest uczestnictwo w programie lojalnościowym. Tym, który faktycznie daje wymierne rezultaty, jest program Priceless Specials. Zbieramy w nim punkty wymienne na produkty dostępne w sklepach partnerskich, chociażby na prezent urodzinowy dla dziecka, czy dobrą książkę dla siebie.

W Koncie Jakże Osobistym poszczególne usługi można dowolnie przełączać i dobierać w miarę zmieniania się naszych potrzeb. To właśnie ze względu na swoją elastyczność KJO okazuje się być nieocenionym przyjacielem każdej pani domu, która chce sprytnie i rozsądnie zarządzać domowym budżetem. Do wyboru mamy dziesięć usług, w tym pakiet assistance na podróż, darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce lub za granicą, a także konto oszczędnościowe oprocentowane nawet do 3%. Jeśli na nasze konto wpłynie miesięcznie min. 1500zł, w ramach KJO standardowo nie płacimy za prowadzenie konta, kartę (przy transakcjach bezgotówkowych za minimum 300 zł), ani za przelewy internetowe w złotówkach.

Więcej informacji na temat KJO znajdziesz na stronie Alior Banku.

 

Materiał promocyjny

 

Materiał promocyjny

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz