Czy wiesz jakie rzeczy dziecka możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Wybierasz się z dzieckiem na wakacje samolotem? Oto, co powinnaś wiedzieć!

samolot dziecko

Pierwszy raz będziesz lecieć z Maluszkiem samolotem? Wiesz już, że na pokład samolotu możesz zabrać ze sobą swój fotelik samochodowy? Planując wcześniej wakacje, możesz zapewnić sobie i swojej rodzinie bardziej komfortową podróż. Warto jednak wcześniej się przygotować. Jakie jeszcze informacje mogą Ci się przydać? Oto pięć pytań i odpowiedzi, które pomogą Ci w zaplanowaniu wszystkiego na ostatni guzik!

Zobacz też: Dziecko w samolocie. O czym musisz wiedzieć?

Czy do samolotu można zabrać fotelik samochodowy dla maluszka?

Oczywiście, zależy to od linii lotniczych. Zanim zrobisz rezerwację, należy zapoznać się z regulaminem danych linii. Jeżeli Twój fotelik samochodowy jest zatwierdzony przez linie lotnicze i ma nalepkę TÜV-Rheinland “do użytku w samolocie” nie powinno być problemu. Wszystkie zatwierdzone modele fotelików znajdują się na stronie www.tuv.com/poland/pl/ . Jednak i tak wiele firm zezwala na korzystanie na pokładzie z fotelików samochodowych, które nie znajdują się na wyżej wymienionej liście.

Oczywiście miejsce obok fotelika nie będzie komfortowe, ale wiadomym jest, że komfort dziecka jest ważniejszy. Wygoda maluszka w tym momencie jest najistotniejsza. W wielu przypadkach znajome środowisko sprawi, że dziecko poczuje się bezpieczniej i będzie mu znacznie wygodniej. Również wzrośnie jego bezpieczeństwo.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia późniejszego wypożyczenia. Zabranie ze sobą fotelika samochodowego może być dużo tańszą opcją niż wypożyczenie. Koszt wynajęcia często dochodzi nawet do kwoty 50 euro za dzień.

Czy znak TUV jest ważny za granicą?

TUV Rheinland na swojej stronie internetowej informuje, że “Certyfikat TUV to potwierdzone bezpieczeństwo i jest akceptowalny w Europie”. Bardzo dużo krajów Unii Europejskiej respektuje ten znak.

Mimo to najpierw należy sprawdzić czy można korzystać z fotelika samochodowego w danych liniach lotniczych. Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych, tylko podczas lotów wewnątrz krajowych można używać fotelików samochodowych na pokładzie samolotu.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz