Japońscy politycy przekonują się na własnej skórze, jak to jest być w ciąży [FOTO+VIDEO]

To było pouczające doświadczenie dla tych tatusiów. Jakie mieli wrażenia?

dzień z życia ciężarnej

Podczas gdy większość świata odstaje, jeśli chodzi o równość w pracach domowych i rodzicielskich obowiązkach, ostatnie doniesienia wskazują, że Japonia ma wyjątkowo długą drogę do przebycia. Raport OECD z 2015 roku wykazał, że japońscy mężczyźni spędzają nieco ponad godzinę na pracach domowych każdego dnia, podczas gdy kobiety spędzają 5,5 godziny.

W 2013 roku BBC poinformowało, że około 70 procent japońskich kobiet odchodzi z pracy po urodzeniu pierwszego dziecka. Statystyki te były powodami, dla których powstało video autorstwa Kyushu Yamaguchi Work Life Promotion Campaign. Filmik ten zachęca ojców do ogrywania bardziej aktywnej roli w opiece nad dziećmi i pracach domowych.

Video nosi nazwę „Gubernator jest kobietą w ciąży” i przedstawia trzech polityków i ojców, którzy przez kilka dni chodzą w specjalnej kamizelce, która symuluje ciążę. Mężczyźni idą w niej do pracy, robią zakupy i domowe porządki. Dowiadują się dzięki temu, jak pozornie proste czynności stają się prawdziwym wyzwaniem i dochodzą do wniosku, że ich pomoc żonie w codziennych czynnościach jest bardzo ważna.

Zobacz zdjęcia i video, dzięki któremu ojcowie dowiadują się, jak to jest być ciężarną >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz