`Dziś rano przygotowałam moje łożysko na parze`[FOTO]

Certyfikowana specjalista od przetwarzania łożyska opowiada o swoim fachu na Instagramie.

Jedzenie swojego łożyska (placentofagia)

Rozpowszechniony ostatnio trend jedzenia łożyska nie jest wcale nowy. Związany z porodem lotosowym najbardziej popularny jest, i to od dawna, w tradycyjnych kulturach azjatyckich. Ale jak wiemy, Azjaci mają bardzo odmienne od naszych, europejskich, upodobania kulinarne. W Chinach przyrządza się specjalną zupę z ludzkiego łożyska, którą gotuje się przez cztery godziny, aby zapobiec infekcji.

Łożysko (z łaciny placenta) łączy twojego maluszka ze ścianą macicy. Dzięki łożysku Twoje maleństwo jest karmione, usuwany jest za jego pośrednictwem mocznik z jego organizmu, wytwarzają się w nim hormony niezbędne dla rozwoju płodu i jest ono także barierą immunologiczną dla dziecka.

Łożysko tworzy się około dwunastego tygodnia trwania ciąży i pozostaje w ciele kobiety aż do momentu rozwiązania. Po porodzie podaje się specjalne środki, powodujące dodatkowe skurcze macicy, dzięki którym całe łożysko zostaje wydalone z organizmu matki. Czasem, by to ułatwić, położna musi lekko ucisnąć dół brzucha rodzącej. Lekarz zaś musi dopilnować, by "urodziło się" całe łożysko, bowiem pozostawienie choćby najmniejszej jego resztki w macicy, grozi zakażeniem.

Polskie szpitale traktują ten przejściowy narząd płodowy jako odpad medyczny, który podlega zniszczeniu i nie może opuścić murów placówki ze względów epidemiologicznych. Jednak w różnych zakątkach świata coraz więcej kobiet (ale także mężczyzn - ojców) decyduje się na spożycie łożyska. Co więcej, sama mama nie musi się osobiście zajmować obróbka własnego łożyska, ale wynająć specjalistkę, która przygotuje łożysko do spożycia zgodnie z formą akceptowalną przez kobietę.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

niee
2017-08-22 11:54:00

aha, "placenta łączy twojego maluszka ze ścianą", "dzięki łożysku twoje maleństwo"... no i jak madki mają nie durnieć, jak mówi się do nich jak to ćwierćmózgich idiotek?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Boze
2017-08-04 10:16:28

Zaraz sie porzygam. Kretynka. Niech wróci do jaskini i żre na surowo. No nienormalna baba i wszyscy wt którzy uważacie to za normalne. Rzygam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-08-02 20:54:13

A kremy z lozyska ??? Dlaczego tego Nie ujawnia bo zarabiaja n.a. tym miliony ....!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz