Jak być dobrym ojcem? [VIDEO]

Ten ponadczasowy przekaz łamie serce i powinien go zobaczyć każdy tata!

tata

Są pewni siebie, dobrze wykształceni, otwarci. Nie pamiętają zimnej wojny i komunizmu, wychowali się w realiach wolnego runku. Nie jest dla nich istotna stabilna praca na dłuższy czas, często uważani są za nielojalnych pracowników. Sporą uwagę przywiązują do życia prywatnego, oczekując dużej swobody i elastycznego czasu pracy. Mają duży apetyt na życie i nie chcą się ograniczać. Tacy są współcześni ojcowie. Do planowania rodziny pochodzą świadomie i często chcą się dobrze przygotować, także znacznie bardziej angażują się w opiekę nad dzieckiem niż nasi ojcowie czy dziadkowie. Jednak nie jest to łatwe zadanie, dlatego twórcy kampanii społecznych wychodzą im na przeciw, by wesprzeć ojców i zwrócić uwagę na ważne aspekty ojcostwa. Jednym z filmów, który powinien zobaczyć każdy przyszły tata jest "Kochany tato." Spot powstał dwa lata temu, jednak jego przekaz jest bardzo mocny i ponadczasowy!

Twórcy klipu w bardzo dostany sposób tłumaczą głosem nienarodzonej dziewczynki, co ją czeka w życiu, tylko dlatego, że jest kobietą. Córeczka, choć jej jeszcze nie ma na świecie, prosi tatę, by uchronił ją przed okrutnymi doświadczeniami: wyzwiskami, obmacywaniem, a nawet gwałtem.

„Kochany tato! Wiem, że ochronisz mnie przed wieloma niebezpieczeństwami, nawet przed sushi, kiedy jestem w brzuchu mamy. Ale urodzę się dziewczynką. Zrób wszystko, żeby to nie stało się największym zagrożeniem w moim życiu”

"„Muszę poprosić cię o przysługę. Ostrzegam: to dotyczy chłopców, ponieważ jak wiesz urodziłam się jako dziewczynka. Oznacz to, że gdy miałam 14 lat koledzy z klasy nazywali mnie dziwką, szmatą i na wiele innych podobnych sposobów. Oczywiście robili tak dla żartu, chłopcy tak mają. Więc się nie martw. Ja to rozumiem. Gdy miałam 16 lat i się upiłam tak, że nie mogłam stać, chłopcy wkładali mi ręce w majtki. Gdy mówiłam nie, oni po prostu się śmiali. To przecież bardzo śmieszne?"

Film ma zachęcić panów do rozmów na temat przemocy wobec kobiet. Choć bez wątpienia każdy tata che ochronić swoją córkę, ta terapia szokowa ma na celu zmianę sposobu postrzegania dziewczynek przez społeczeństwo. Zachowania i słowa, które chłopcom czy mężczyznom mogą wydawać się niewinne oraz zabawne są w istocie bardzo krzywdzące i mogą prowadzić do czynów, które niszczą psychikę na zawsze.

Spot jest częścią kampanii społecznej międzynarodowej organizacji Care, która walczy o prawa kobiet. Choć został osadzony w skandynawskich realiach, odniósł ogromny sukces w innych krajach.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz