Karmienie dziecka jest piękne, bez względu na to, w jaki sposób to robisz!

Caitlin Domanico, fotografka i mama dwóch córek ma nadzieję, że jej ostatni projekt fotograficzny wspomoże karmiące matki, bez względu na to, czy karmią piersią, korzystają z laktatora i podają pokarm z butelki, czy może karmią mlekiem modyfikowanym.

Caitlin Domanico

Projekt ma tytuł „Zjednoczone - karmimy” i jest to seria zdjęć klientek i przyjaciółek Caitlin, które karmią w najlepszy dla siebie sposób. Niektóre karmią piersią, niektóre używają laktatorów, by odciągnąć pokarm i podać go z butelki, a inne karmią mlekiem modyfikowanym. Fotograf powiedziała portalowi The Huffington Post, że dla każdej kobiety dobre jest inne rozwiązanie i to każda mama musi sama je znaleźć.

Domanico inspirację do projektu zaczerpnęła z własnego doświadczenia karmiącej piersią matki. Jej starsza córka najpierw była karmiona piersią przez sześć miesięcy, a następnie piła odciągnięte mleko z butelki. Natomiast jej młodsza córka była karmiona piersią przez 18 miesięcy, ponieważ nie chciała korzystać z butelki, a to co wypiła z butelki, od razu zwracała. Caitlin rozmawiała wówczas wiele ze znajomymi i rodziną na temat różnych metod karmienia. Stwierdziła, że nie ma najlepszego sposobu karmienia, każda kobieta musi sama wybrać, co będzie najlepsze dla niej i dla dziecka. Również każde dziecko jest inne, ma inne preferencje i upodobania i to co jest znakomite dla jednego dziecka, może w ogóle nie sprawdzać się u innego. Caitlin uwielbia rozmawiać o tym z kobietami i zachęca je do próbowania różnych metod karmienia.

Odzew na jej projekt był bardzo pozytywny, otrzymywała wiele wiadomości od kobiet, które chciały wziąć w nim udział, które chciały podzielić się swoimi doświadczeniami. Ostatnio Caitlin była poruszona, kiedy fotografowała parę lesbijek karmiących swoje nowonarodzone dziecko. Najpierw jedna z mam odciągnęła sobie pokarm i przygotowała butelkę, a druga nakarmiła niemowlę. Co o ty sądzicie?

Innym bardzo mocnym doświadczeniem było fotografowanie mamy z dzieckiem z zespołem Downa. Dziecko początkowo miało problem z przyjmowaniem pokarmu, na szczęście po kilku miesiącach zaczęło przybierać na wadze.

Ostatecznie Domanico wynajęła galerię w Filadelfii, gdzie mogła pokazać zdjęcia ze swojego projektu. Galeria znajduje się niedaleko jej studia. Marzy również o wydaniu albumu, który pokazywałby różnorodność metod, jakimi matki sobie radzą z karmieniem dzieci, nie tylko w USA, ale również dookoła świata.

Pośród wiadomości jakie Caitlin otrzymuje od innych mam, dostaje też takie, w których niektóre kobiety piszą,  jak projekt pomógł im uwolnić się od poczucia winny, że nie karmią piersią. Domanico chce zjednoczyć wszystkie kobiety, gdyż uważa, że każde macierzyństwo jest niesamowite. Jest wypełnione radością, miłością, a matki mogą się w nim po prostu spełniać.

Obejrzyjcie zdjęcia DALEJ.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz