KARMIENIE PIERSIĄ - bez pozowania i nie zawsze z wyrazem rozkoszy na twarzy (ZDJĘCIA)

Jak wygląda karmienie piersią? Pokazuje nam to na swoich zdjęciach Suzie Blake - australijska fotografka i mama dwójki maluchów.

Suzie Blake

Australijska fotografka Suzie Blake miała już dość pozowanych, wyślicznionych, rozkosznych zdjęć matek karmiących piersią, jakie są wszechobecne w mediach. Nie oznacza to, że nie popiera ona takiej formy promocji karmienia naturalnego. Uważa, że takie ładne, wyłącznie zachęcające zdjęcia są także potrzebne. Uznała jednak, że warto również pokazać innym matkom, a także kobietom, które matkami zamierzają zostać, że karmienie piersią to czynność dość prozaiczna, a także intymna i spontaniczna, a więc niekoniecznie zawsze wykonuje się ją w pełnym rynsztunku i gotowości, z perfekcyjnym make-upem na twarzy, w czyściutkiej, niepomiętej bluzce. Na twarzy matek karmiących nierzadko rysuje się smutek, zmęczenie i zniechęcenie. I takiego obrazu, zdaniem Suzie Blake, brakowało w mediach.

Suzie najpierw sama zrobiła sobie zdjęcie podczas karmienia dziecka. Następnie wrzuciła fotkę na Facebooka i zapytała, czy inne mamy chciałyby pozować jej do podobnych zdjęć. Nie musiała długo czekac na odzew i tak powstał projekt fotograficzny pod nazwą: "Jak wygląda karmienie piersią?".

Projekt ten portretuje karmienie piersią w autentyźmie piękna i zamieszania, jakie wokół niego się pojawia. Z rozczochranymi włosami, zmęczeniem na twarzy, nieumalowanym okiem. Z brakiem i nawałem pokarmu. Wraz z piętrzącymi się w zlewie brudnymi naczyniami i stertą ciuchów do prania w kącie.

To projekt o autentycznej sile kobiet. Zobaczcie!

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz