Karmisz piersią? Zrób sobie balsam do ciała z własnego mleka!

Mleko kobiece jest dobre nie tylko dla dziecka, ale także dla mamy! Ma mnóstwo właściwości odżywczych, leczniczych i łagodzących.

mleczko do ciała

Powoli zbliżają się wiosenne i letnie miesiące. Prócz cudownej pogody mają one swoją złą stronę, coraz częściej pojawiają się problemy ze skórą, takie jak oparzenia słoneczne, alergie. Skóra przesusza się i łuszczy. Medycyna proponuje na rozwiązanie tych nieznośnych dolegliwości leki przeciwhistaminowe, sterydy lub kremy znieczulające miejscowo. Niekiedy skutki uboczne takiego leczenia mogą okazać się gorsze niż sama dolegliwość. Dlatego jeśli tego typu problemy nie są Ci obce, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Najnowsze badania dowodzą, że balsam przyrządzony z mleka kobiecego to alternatywna forma leczenia egzemy, łuszczycy, oparzeń słonecznych, swędzenia i suchej skóry. Nie jesteś przekonana do wcierania sobie w skórę mleka kobiecego? To zrozumiałe, jednak warto spróbować, jest to całkowicie bezpieczne i może przynieść lepsze efekty od innych opcji leczniczych.

Jeśli cierpisz na którąś z wymienionych dolegliwości a nic innego nie pomaga, warto zastanowić się nad spróbowaniem naszego przepisu.

Przepis na balsam do ciała z mleka kobiecego:

- ok. 90 ml mleka kobiecego

- ok. 90 ml oleju dobrej jakości (np. z pestek winogron)

- 1 łyżka stołowa wosku pszczelego

- kilka kropli witaminy E w oleju

- opcjonalnie: olejki eteryczne dla ładnego zapachu

Podgrzej olej i wosk pszczeli do momentu roztopienia wosku, około 3 minuty. Dodaj witaminę E, powoli wlewaj mleko o temperaturze pokojowej i szybko mieszaj, aż całość zgęstnieje. Możesz użyć do tego blendera. Wlej do płytkich słoiczków lub tubek od balsamu. Po ostygnięciu balsam jeszcze zgęstnieje. Przechowuj go w lodówce do 3 miesięcy.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz