Kaszki mleczne BEZ cukru – Bobovita i Hipp

Nie jest łatwo dokopać się do nich w sklepach, ale dla zdrowia naszych maluszków warto podjąć ten wysiłek.

Kaszka dla dziecka

Z półek sklepowych bombardują nas słodkości dla najmłodszych. Co gorsza, mówimy tu o mleku, kaszkach, daniach w słoiczkach, a nie batonikach i ciastkach. Trzeba się nieźle napocić, by znaleźć coś, co dosładzane nie jest.

Brak cukru w składzie produktu wcale nie oznacza, że będzie on mdły czy niesmaczny. Produkty mleczne lub mleczno-owocowe same w sobie są słodkie, ze względu na naturalnie występujące cukry w mleku i owocach.

Cukru nie dodają producenci m.in. dwóch marek – Bobovita i Hipp. To pewniaki. Najczęściej do kupienia są w działach z żywnością dla dzieci w hipermarketach, w drogeriach Rossmann lub sklepach internetowych.

Bobovita, wśród oczywiście wielu słodzonych, oferuje także kaszki opatrzone znaczkiem „Bez dodatku cukru” i rzeczywiście nie uświadczymy go w nich.

Są to: Kaszka mleczna ryżowo-kukurydziana o smaku bananowym po 4 miesiącu, Kaszka mleczno-ryżowa o smaku bananowym po 4 miesiącu, Mleczna kaszka manna po 6 miesiącu, Kaszka mleczno-wielozbożowa pełnoziarnista po 6 miesiącu i Kaszki mleczno-wielozbożowe po 6 miesiącu – gruszkowo-sucharkowa i owocowa.

Mniejszy wybór mamy z marką Hipp, ale za to pewność, że produkty są w 100% BIO. I tak wśród kaszek bez cukru producent ten oferuje: Kaszkę mleczną Na Dobranoc - Ryż z jabłkami po 4 miesiącu, Kaszkę mleczno - wielozbożową Na Dobranoc – Banany po 5 miesiącu, Kaszkę mleczną Na Dobranoc  - Owsianka z jabłkami po 5 miesiącu. Przy odrobinie wysiłku i samozaparcia można znaleźć także, np. na Allegro, sprowadzaną z Niemiec kaszkę z tej samej serii Na dobranocGute Nacht Kinderkeks, czyli z biszkopcikami po 6 miesiącu.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Wioleta G.
2016-12-28 15:32:34

Ja tam wolę Holle - ekologiczne i sprawdzone. Mają mleka następna, kaszki, słoiczki - pełen asortyment, bez cukru, bez chemii. W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie podawać dziecku czegoś pędzonego na nawozach czy z dodatkiem słodzików...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz