`Kiedy drugie dziecko?` czyli jak wybrać ten najlepszy moment

Dom pełen tupotu małych stóp - chyba każda z nas o tym marzy!

dwoje dzieci

Są pytania, które prędzej czy później padają w większości z rodzin. „Kiedy ślub?” – słyszysz, gdy masz stałego partnera, ale jeszcze nie stanęłaś na ślubnym kobiercu. „Kiedy dziecko?” – pada, gdy na Twoim palcu widnieje już obrączka. Jest ślub, jest dziecko, wydawałoby się, że rodzina, przywiązana do tradycji, powinna już odetchnąć z ulgą. Lecz niedługo później pojawia się nowe pytanie i nad jego odpowiedzią sama pewnie często się zastanawiasz: „To kiedy drugie dziecko”?

Opcja nr 1: Jedynak

Większość z nas nie ma wątpliwości co do uroków posiadania dużej, szczęśliwej rodziny i domu pełnego tupotu dziecięcych stóp i śmiechu. Mimo to wiele par dąży do modelu 2+1 i posiadanie jednego dziecka zdecydowanie bardziej im odpowiada. Nie jest to wymarzony scenariusz naszych babć i cioć. Mogą nawet wspomnieć coś o nieprzystosowaniu malucha do życia w grupie lub jego nieuchronnym rozpieszczeniu. Z drugiej strony takie dziecko otrzymuje 100% uwagi i miłości rodziców, którzy nie muszą dzielić jej pomiędzy pozostałe rodzeństwo.

Jeśli model 2+1 nie jest dla Ciebie i marzy Ci się conajmniej „parka”, pojawia się klasyczny dylemat: kiedy?

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kaaaa
2016-01-24 18:09:01

re: `Kiedy drugie dziecko?` czyli jak wybrać ten najlepszy moment

Ja chcę 3 dzieci i państwo w którym mieszkam (Polska) jak najbardziej mi na to pozwala. Jak ktoś chce, jest zaradny to zarobi wystarczająco pieniędzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
2016-01-24 00:29:58

re: `Kiedy drugie dziecko?` czyli jak wybrać ten najlepszy moment

Chciałabym mieć trójkę dzieci:) niestety państwo w którym mieszkam (Polska) mi na to nie pozwala... Przykre

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ladybirdd
2016-01-22 20:08:56

re: `Kiedy drugie dziecko?` czyli jak wybrać ten najlepszy moment

Pomiędzy moim synkiem a córeczką jest niespełna 2.5 roku różnicy. Owszem, niekiedy jest ciężko, po całym dniu padam jak mucha a wyjazd w pojedynkę na zakupy jest nieocenioną przyjemnością. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie innego modelu-niesamowicie się patrzy, jak starszy synek interesuje się siostrzyczką, chętnie pomaga mi w opiece, przynosi zabawki, śpiewa jej, czyta bajki po swojemu... Widać, że jest do niej bardzo przywiązany. Z drugiej strony, kiedy już mała ... zaśnie to wolny czas trzeba przeznaczyć nie na odpoczynek tylko na zabawę ze starszakiem, żeby nie poczuł się odtrącony. Czasem, kiedy zbyt długo zajmuję się małą (szczególnie teraz ,podczas ząbkowania) widać u niego lekką zazdrość. Ale ogólnie warto:) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monika
2016-01-23 13:16:16

Nasz synuś ma teraz 21 mscy. 31.12 dowiedzieliśmy się ze synuś będzie miał rodzeństwo ( staraliśmy się jakoś 2 msce :) Także kiedy urodzi się maleństwo syn będzie miał prawie 2.5 roku. Z mężem długo zastanawialiśmy się nad tym kiedy zdecydujemy się na następnego dzidziusia . Poszliśmy na żywioł :) Zobaczymy co będzie jak dzieciątko się urodzi . Na pewno łatwo nie będzie ale to była nasza wspólna decyzja której na pewno nigdy nie będziemy żałować. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz