Kinderbal: jak go sprawnie urządzić?

Podpowiadamy, jak przygotować bal dla dziecka i sprawić, aby wszyscy dobrze się bawili.

kinderbal - urodzinowe party

Uwielbiają go nie tylko dzieci! Urządzanie kinderbalu jest świetną okazją do integracji rodzinnej i wspólnej zabawy. Jak zatem przygotować bal dla dziecka i sprawić, aby wszyscy uczestniczy czuli się dobrze, a dziecko – wyjątkowo?

Porada na początek. Dobrze przemyślcie, gdzie chcecie urządzić imprezkę. Jeśli nie macie warunków w domu do przyjęcia małych gości, nic straconego! W zamian możecie zorganizować maluchom wycieczkę do Zoo, wypad do kina lub restauracji, podchody w parku albo spotkanie w centrum zabawowym. Jest mnóstwo fajnych miejsc, gdzie można urządzić dziecku udane urodziny.

Jeśli zdecydujecie się na imprezę domową to:

  • Odpowiednio wcześnie przygotujcie zaproszenia i dopilnujcie, aby goście otrzymali je przynajmniej dwa tygodnie przed imprezą.
  • Zaplanujcie menu, spiszcie listę produktów i zróbcie zakupy w terminie! Tak, aby po przyjściu gości nie biegać po dodatkowe napoje czy słodycze.
  • Zaplanujcie gry i zabawy ruchowe. Rodzice młodszych dzieci mogą świetnie sprawdzić się w roli animatorów zabawy.
  • Wymyślcie fajne nagrody za udziały w konkursach. Dzieci uwielbiają zabawy z wykorzystaniem elementów rywalizacji i zdobywaniem nagród. Drobne upominki możecie fajnie zapakować.
  • Udekorujcie pokój na przybycie gości. Niech będzie wesoło i kolorowo. Wspólne dekorowanie jest świetnym wstępem do dobrej zabawy.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz