KLAPS to nie jest skuteczna metoda wychowawcza!

Wychowujemy dzieci używając siły i nie reagujemy na krzywdę innych.

dziecko

W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o odpowiedzialnym wychowywaniu dzieci. Dzięki temu coraz więcej z nas zaczyna rozumieć, że nawet niewinny klaps nigdy nie jest dobrą metodą motywowania czy karcenia najmłodszych. Argumentem powinna być rozmowa i autorytet osoby dorosłej, a nie jej siła.

W Polsce to szczególnie wrażliwy temat, bo wciąż wielu wydaje się, że tzw. bezstresowe wychowanie nigdy nie przyniesie oczekiwanego skutku. Lepiej uderzyć, niż dyskutować, bo klaps prędzej przemówi do młodego człowieka, niż nasze wywody. To błąd.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gość
2015-11-20 14:19:05

re: KLAPS to nie jest skuteczna metoda wychowawcza!

klaps a atak przemocy to dwie różne rzeczy.... a co wy myślicie , że jak były starsze pokolenia wychowywane ? Mając w domu trzynaścioro dzieci opiekowały się one sobą wzajemnie a rodzic jak musiał to tupnął nogąi dał tego "klapsa", a teraz? bezstresowe wychowanie i pozniej 12 latek z nożem przy łóżku rodziców bo nie chcieli mu dac pieniedzy na nowy ciuch. I owszem uważam że państwo nie ma nic do powiedzenia w sprawie wychowywania kogokolwiek dziecka , dziecko jest z krwi i ... kości moich i mojego meza i to my tu ustalamy zasady wychowywania a nie obce osoby ktore powinny zając sie swoim zyciem i nie wtykac nosa w nie swoje sprawy. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz