'Kobiecość w Obiektywie', czyli matka karmiąca publicznie piersią [ZDJĘCIA]

Akcja mam z Dolnego Śląska ma na celu oswojenie ludzi z widokiem kobiety karmiącej piersią.

karmienie piersią

Z zupełnie niewiadomych przyczyn, widok mamy publicznie karmiącej piersią jest dla wielu ludzi nie do przyjęcia. Często padają pytania: „Musi Pani tutaj karmić?”, ale polskie mamy dzielnie walczą o swoje prawa i coraz częściej nie boją się karmić swoich dzieci piersią w miejscu publicznym.

„Kobiecość w Obiektywie" to akcja fotograficzna mam z Dolnego Śląska. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Justyna Walczak, a towarzyszą jej inne promotorki karmienia piersią z Konsultacji Laktacyjnych. Dzięki pomocy wrocławskich fotografów i mam karmiących, powstały zdjęcia, których celem jest oswojenie społeczeństwa z widokiem mamy publicznie karmiącej piersią.

Organizatorki za pomocą romantycznych ujęć karmiących mam w parku, przed urzędem, w kawiarni lub na łonie natury chcą pokazać ludziom, że karmienie piersią to naturalna i zupełnie normalna rzecz, a nie przejaw ekshibicjonizmu. Mamy karmiące piersią często spotykają się z nieprzyjemnymi komentarzami lub są wręcz proszone o opuszczenie lokalu lub przeniesienie się z karmieniem do toalety. Skoro sami nie zjedlibyśmy posiłku w publicznej toalecie, dlaczego wysyłamy tam małe dzieci?

Akcja „Kobiecość w Obiektywie” ma pokazać, że karmienie piersią jest nie tylko źródłem pożywienia dla dziecka, ale również ważnym czynnikiem, który wpływa na rozwój maluszka i pomaga w budowaniu więzi i bliskości z mamą. Aż dziw, że w XXI wieku są osoby, które czują się zniesmaczone na ten widok.

Akcja wrocławskich mam jeszcze się nie skończyła. Wszystkie chętne mamy, które chciałyby zostać sfotografowane podczas karmienia piersią dziecka, mogą zgłosić się do organizatorek sesji. Pomóżmy zmienić postrzeganie mamy publicznie karmiącej piersią!

Na następnych stronach zobacz zdjęcia mam, które karmią piersią w miejscach publicznych.

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz