Ludzie mówią o tej matce, że jest chora, a to co robi nazywają obrzydliwym [ZDJĘCIA]

Karmienie piersią znowu stało się tematem niepochlebnych komentarzy i źródłem kontrowersji.

Lee Moffitt

W dzisiejszych czasach wydaje się, że wiele matek ciężko pracuje, by inni zaakceptowali fakt, że karmienie piersią to normalna rzecz i powinno być dopuszczalne i akceptowalne w miejscach publicznych. W końcu dobro dziecka jest najważniejsze. Wiele kontrowersji budzi wiek, do którego dziecko powinno być karmione. Wiele osób uważa, że karmienie piersią powinno odbywać się do 2-3. roku życia. Z kolei mamy często karmią swoje pociechy tak długo, dopóki maluch tego potrzebuje. Czasami trwa to nawet do 5. lub 6. roku życia.

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonimka
2016-11-16 08:55:31

Uwazam, ze to spora przesadza karmic piersia dziecko powyzej 4 roku zycia . O 6 latku nie wspomne! Bo to jak dla mnie chore. Sama mam dziecko- ma 11 miesiecy, pije sama, z butelki. I uwaga- jest silna wieź miedzy nami. Bo jak dla mnie nie karmienie piersia jest podstawa bliskosci a samo zachowanie matki do dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nata2222
2016-11-15 21:07:56

Karmić 5 6 lat to już troche zboczenie. Takie moje zdanie tak do roku spokojnie wystarczy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-11-15 20:27:49

Justyna

Nie rozumiem tego jak ktoś może mówić czy coś wypada czy nie. Jak matka chce karmić to niech karmi (racja nie ma nic lepszego niż matczyny pokarm) i niech robi to tak długo jak chce. Nikt nie musisz na to patrzeć. Jak nie chce to niech nie karmi po coś mm tez jest. To jest tylko i wyłącznie sprawa matki a wszystkim innym nic do tego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
daga
2016-11-14 14:32:10

Jest udowodnione naukowo, że dzieci które są karmione długo piersią bądź też w tandemie (pierwsze+dopiero co urodzone) są zdrowsze, pewniejsze siebie, spokojniejsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tola
2016-11-14 22:02:56

Ja byłam karmiona piersią przez UWAGA: tylko pierwszy tydzień życia. Moje dwie młodsze siostry również nie dłużej niż 2 tydzień, a to w dodatku tylko i wyłącznie ze względu na "kaprys" mamy. Wszystkie 3 jesteśmy okazami zdrowia już od najmłodszych lat. Siostra ma 2,5 letniego malucha, którego karmiła do 6 miesiąca. Jeśli kobieta decyduje się szybko przeskoczyć na butlę, to nie jest wyrokiem, że dziecko będzie mało odporne, niespokojne, złe i chore na wiele innych bzdet, a matka jest złą matką, no bo jak można własnemu dziecku zgotować tak okropny los?! Nastały czasy takie, że laktacja niektórym matkom mózgi totalnie zalała, stąd też faza na karmienie 4, 5 letnich wyrośnialców. W tym wieku, to już zdecydowana przegina, a moim zdaniem wręcz jakieś zboczenie umysłowe. Nie oszukujmy się, ale w tym wieku dzieciak nie czerpie już z matczynego pokarmu niezbędnych mu witamin.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nina
2016-11-14 10:39:05

Uważam to za trochę dziwne ale nie potępiam takich matek. Uważam że każda kobieta powinna decydować sama jak dlugo chce karmić piersią swoje dziecko i w jaki sposób. Moim zdaniem troche za dużo hałasu sie robi z tego powodu i powinno się w końcu dać spokój tym matkom i dać im żyć tak jak one chcą a nie narzucać jakieś nakazy i zakazy jak chcą obcy ludzie którym to niby aż tak wielce przeszkadza i wciąż naglasniac to w mediach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz