Kobieta odkryła, że jej dziecko zostało obrzezane po urodzeniu bez jej wiedzy i zgody

Zwolennicy obrzezania uważają, że może ono uchronić przed infekcjami dróg moczowych, a także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

noworodek

Pewna matka z Brytyjskiego Nottingham przeżyła szok zmieniając pieluszkę swojemu dziecku. Okazało się, że jej dziecko, bez jej wiedzy i zgody zostało poddane obrzezaniu. Kobieta postanowił, że nie pozostawi tej sprawy bez ukarania winnych.

26-letnia kobieta zostawiła dziecko na jeden dzień u rodziny jej muzułmańskiego męża, z którym żyje w separacji. Kiedy odebrała dziecko, było już obrzezane, mimo że nie wydała na to zgody.

- Kiedy przyniosłam mojego synka do domu, cierpiał z bólu. Płakał i krzyczał. Kiedy próbowałam opatrzyć mu ranę, zrobiło się jeszcze gorzej. Nie mogę pojąć, jak można zrobić coś takiego. Mój syn został trwale okaleczony - mówi kobieta.

Kobieta che dla mediów pozostać anonimowa, ale chce nagłośnić sprawę i od 4 lat walczy w sądzie o to, by okaleczenie narządów płciowych chłopca było traktowane w taki sam sposób, jak okaleczenie narządów płciowych kobiet.

- Otworzyłam pieluszkę i musiałam, aż opuścić pokój czułam, że ogarnia mnie atak histerii - wspomina kobieta. - To było okropne, wyglądało to źle a wszędzie byłą krew. Gdy wróciłam do domu, ciągle płakałam. Obcinanie psom ogonów jest nielegalne, miałam poczucie, że nawet zwierzęta mają więcej praw niż moje dziecko. To nie w porządku, że prawo chroni psy, dziewczynki, ale chłopców już nie.

Aresztowane zostały trzy osoby lekarz, który przeprowadził zabieg oraz dwie, które mu w tym pomagały. Dr Balvinder Mehat twierdzi, że przeprowadził obrzezanie z powodów religijnych. Dzięki kobiece ruszył po raz w Wielkiej Brytanii proces o nielegalne obrzezanie.

- Być może niektórzy uważają, z przyczyn religijnych, że obrzezanie jest czymś normalnym, ale dla innych jest to niepotrzebne zadawanie ran, które są groźne dla zdrowia fizycznego i psychicznego dziecka - podkrśla prawiczka Saimo Chahal.

Zwolennicy obrzezania uważają, że może ono uchronić przed infekcjami dróg moczowych, a także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

W październiku 2013 roku, Rada Europy stwierdziła, że obrzezanie to "naruszenie fizycznej integralności dzieci" i wezwała do publicznej debaty, której celem był zakaz praktykowania obrzezania. Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia i Islandia poparły propozycję Rady Europy. Wywołało to jednak duże oburzenie ze strony Żydów i Muzułmanów, ponieważ obrzezanie uznawane jest w ich środowisku za rytuał.

Czytaj też: Obrzezanie dziecka: okrutny rytuał, czy zwyczaj dobry dla zdrowia? >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz