Kobieta z rybią łuską jako pierwsza spośród chorych została mamą [FOTO]

23-letnia Stephanie Turner wygrała z przeciwnościami losu i jako pierwsza osoba chorująca na rybią łuskę arlekinową urodziła zdrowe dziecko.

Stephanie Turner

Rybia łuska arlekinowa to bardzo rzadka, genetyczna choroba skóry, która powoduje, że skóra rośnie 10 razy szybciej i jest 10 razy grubsza niż normalnie. Prowadzi to do tego, że skóra jest podatna na pękanie i infekcje. Ciało pokrywają łuski naskórka, choremu nie rosną włosy, nie może się pocić. 23 lata temu, kiedy Stephanie przyszła na świat, większość chorych noworodków nie przeżywała pierwszych infekcji.

Stephanie nie tylko przeżyła  - pod względem wieku jest drugą w USA osobą z chorobą arlekina. Jest także pierwszą osobą, która chorując na tę chorobę urodziła zdrowe dziecko - syna o imieniu Willi, a teraz jeszcze córkę, Olivię.

W jej wypadku ciąża była wyjątkowo niebezpieczna, ponieważ rozrost macicy i brzucha powodują poważne pęknięcia skóry. Gdy tydzień po terminie wciąż nie urodziła, lekarze postanowili wywołać poród. Jednak po czterech dniach bezskutecznych prób wykonali cesarskie cięcie. Dzieci są zdrowe, nie odziedziczyły rzadkiej choroby, co jest możliwe tylko wówczas, gdy chorują oboje rodzice.

Stephanie nie jest w stanie opisać, jaką radością jest dla niej widok swoich zdrowych, szczęśliwych dzieci. A jej mąż, Curtis, mówi, że jest świetną mamą!

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2019-01-04 03:57:13

Nie ona pierwsza. Jest w pl 45letnia kobieta z formą arlekinowa i czwórka dzieci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-05-26 16:41:09

Chore kobiety sprowadzaha chore dzieci na swiat a potem " dej mje bo mam choro corke"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-05 11:37:32

re: Kobieta z rzadką chorobą skóry, jako pierwsza spośród chorych została mamą

Podziwiam i popieram te kobietę :-) Jest zajebistym przykładem dla reszty świata.I urodziła w zajebistym , najlepszym wieku, każda w jej wieku powinna być mamą:-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz