Kobiety po poronieniu wspierają się na Instagramie [FOTO]

Amerykańska psycholog stworzyła profil dla kobiet, które poroniły.

poronienie

Szacuje się, że ciążę traci około 20% kobiet, a około 50% z nich nawet nie wiedząc, że jest w ciąży. Przyczyny poronienia mogą leżeć po stronie matki, jak również po stronie płodu. Zdarza się, że do poronienia dochodzi na tyle wcześnie, że myli się je z nieco spóźnioną miesiączką.

Temat poronień jest nadal tematem tabu, wiele kobiet się tego wstydzi lub  ukrywa stratę dziecka. Kobieta taka prawdopodobnie jest sama i samotnie przeżywa swoją stratę.

Sa i kobiety, które mówią głośno o swoim poronieniu, często dają siłę innym mamom. Dlatego niezwykle jest ważne, by wspierać i rozpowszechniać takie wyznania.

Jessica Zucker w 2012 roku w 16 tygodniu ciąży poroniła, będąc sama w domu, dopiero po powrocie do domu mąż zabrał ja do szpitala.

- Po dwóch godzinach wróciłam do mojego domu i już nie było ciąży - wspomina kobieta. Kobieta obróciła swój żal w inicjatywę oznaczoną hastagiem #IHadAMiscarriage. Kobiety, które chcą, potrzebują, mają siłę, dzielą się swoimi historiami oznaczając je własnie tym hashtagiem.

"Nie ma wstydu. Nie obwiniania siebie. Nie ma poczucia winy. Nie zrobiłam nic złego. Nie zasłużyłam na to. Moje ciało działa. Nie czuję, że się nie udało. Byłam pogrążona w żalu, ale teraz pozwalam mu odejść. Wciąż ubolewam nad stratą." napisała Jessica.

Jessica jest psychologiem klinicznym i na co dzień pracuje z kobietami. Są to panie, które mają problemy z płodnością, utratą ciąży, kondycją psychiczną po porodzie, zaburzeniach nastroju i relacji dzieckiem.

Pod hasztagiem #IHadAMisscarriage pojawiają się prawdziwe historie matek i to, jak poradziły sobie z trudnymi emocjami.  Jessica podpowiada także, jak w piękny sposób ze współczuciem i wsparciem odnosić się do kogoś, kto właśnie doświadczył straty, współpracuje przy tym ze znakomitymi ilustratorami, by oswajać i normalizować utratę dziecka i budowanie społecznego wsparcia.

Wygląda na to, że idea zaczyna się sprawdzać. Pod każdym postem kobiety wspomagają i pocieszają się wzajemnie. Dziękują za możliwość podzielenia się doświadczeniem, które zmieniło ich życie.

db

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-08-01 16:31:07

Piekna rzecz,mało takich incjatyw jest a przeciez powinno sie pomagać wspierać. Kobieta traci ciecko i co ma zyć dalej owszem ale to życie wygląda już inaczej i nikt nie uczył w szkole co dalej żadna nauka tylko czas wsparcie i oparcie najbliższych przede wszystkim rozmowa o tym co sie stalo.. Mama.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz