Kochaj i bądź kochana - bezwarunkowo

Filmik o pragnieniu matczynej miłości - poruszy Twoje serce do granic. Nam odebrał mowę.

chalk

Kiedy widzi się coś takiego, do głowy przychodzi tylko jedno - nie ma większego szczęścia niż doświadczenie matczynej miłości - i większej krzywdy niż odtrącenie przez rodziców. Jakie to szczęście, móc wychować się w pełnej, szczęśliwej rodzinie, a potem samemu móc ją tworzyć.

Wiele jest dzieci, które w wyniku różnych zawirowań losu straciły to, co najcenniejsze - miłość matki. Jak im pomóc? Nie zbawimy świata, nie ogarniemy sobą wszystkich sierot na kuli ziemskiej, ale zawsze możemy spróbować albo przynajmniej pomyśleć, czy w naszym przypadku możliwa byłaby adopcja spragnionego miłości dziecka.

W Polsce procedury adopcyjne są dość skomplikowane i rzeczywiście, tylko wyjątkowo wytrwali i zdeterminowani ludzie decydują się, by przez nie przebrnąć. Jednak czasem warto tą drogą właśnie nauczyć się cierpliwosci, bo na jej końcu czeka nagroda: dar wychowywania dziecka, które niczego bardziej na świecie nie potrzebuje tak, jak naszej miłości i to samo może dać nam, ale właśnie wtedy tylko, gdy samo jej doświadczy.

Informacji na temat adopcji można śmiało szukać w internecie. Jest co najmniej kilka stron, na których znaleźć można wyczerpujące informacje dotyczące procedur adopcyjnych oraz miejsca, w które należy się zwrócić bezpośrednio, by uzyskać wsparcie. W sieci spotykają się także po to, by się nawzajem wspierać, rodziny, które już wychowują adoptowane dzieci. Od nich bezpośrednio możecie dowiedzieć się, jak radzą sobie z wychowywaniem adoptowanych dzieci. Wystarczy wejść na forum, by znaleźć tam osoby do kontaktu.

Projekty adopcyjne, informacje o procedurach:

www.domydziecka.org

www.adopcja.ires.pl

Informacje na temat adopcji zagranicznych możecie znaleźc TUTAJ.

Informacje dla osób chcących stworzyć rodzinę zastępczą, strona kampanii "Przytul":

www.happykids.org.pl

Fora i grupy wsparcia rodzin adopcyjnych i rodzin, które chcą adoptować:

www.adopcjadpd.fora.pl

www.forum.mamazone.pl

Na następnej stronie obejrzyjcie niezwykły, dwuminutowy filmik, nakręcony na podstawie zdarzenia, które miało miejsce naprawdę. Zobaczcie, co mały chłopczyk zrobił z kredą wyjętą ukradkiem z biurka nauczyciela...

 

 

 

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mama2
2014-05-06 09:47:59

re: Kochaj i bądź kochana - bezwarunkowo

jak bardzo cierpią dzieci w takich domach. nikt i nic nie zastąpi miłości matczynej dziecku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-05-05 21:08:23

re: Kochaj i bądź kochana - bezwarunkowo

nie mogłam powstrzymac lez....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama
2014-05-05 18:18:14

re: Kochaj i bądź kochana - bezwarunkowo

Wzruszający bardzo. Nie wiem czy ta historia wydarzyła się naprawedę, ale dzieci które pragną przytulenia i miłości własnej mamy jest niestety bardzo wiele.Niesamowicie przykre.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz