KOLOROWO NA TALERZU (inspirująca galeria zdjęć)

Zajrzyj do naszej galerii, by zaczerpnąć kilka pomysłów lub użyj swojej wyobraźni, aby wyczarować swojemu maluchowi pobudzające apetyt, zabawne i kolorowe posiłki.

mandarynka

Dziecko, które je warzywa i owoce bez grymaszenia to marzenie niemal każdego rodzica. Zanim maluch pozna i oswoi wszystkie smaki, co więcej, zrozumie, że pewne rzeczy należy jeść po prostu dlatego, że są zdrowe, minie sporo czasu.

Najlepszą metodą na zapoznawanie brzdąca z rozmaitymi smakami i nauczenie go jedzenia różnych rzeczy, także dość wyrafinowanych, jest podawanie mu ich możliwe jak najwcześniej (ostrożne, ale urozmaicone rozszerzanie diety). Zadziała również pozwolenie dziecku na to, by poznawało różne produkty wszystkimi zmysłami - nie tylko smaku, ale też dotyku, węchu i... wzroku.

Jeśli w Twoim domu mieszka mały niejadek, to jednym ze sposobów zachęcenia go do spróbowania (tak, niechże chociaż spróbuje - wszystkie mamusie wiedzą, jak trudno dziecko do tego przekonać) jest podanie posiłku w zabawnej, kolorowej i pomysłowej formie. Posiłki podane w kolorowy, kreatywny sposób wzbudzają zainteresowanie dziecka jedzeniem i pobudzają apetyt. Udowodniono, że już sam widok koloru żółtego, pomarańczowego i czerwonego szczególnie przyśpiesza pracę ślinianek.

Zaangażuj też malucha w przygotowanie posiłku. To także zachęci go do spróbowania tego, w przygotowaniu czego sam uczestniczył. Zadbaj również o przyjemną atmosferę wokół spożywania posiłków i staraj się, by dziecko nie jadło w samotności. To zrozumiałe, że w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy są bardzo zapracowani, trudne jest codzienne dzielenie wszystkich posiłków w rodzinnym gronie, ale postaraj się, by Twój brzdąc nigdy nie siedział przy stole sam. Przycupnij obok niego choćby z kubkiem herbaty albo zachęć do tego starsze rodzeństwo.

Obejrzyjcie inspirującą galerię zdjęć, którą skomponowałyśmy dla Was, przeszukując Internet. Mamy nadzieję, że okaże się ona skarbnicą pomysłów. Z warzyw i owoców można zrobić w krótkim czasie prawdziwe cuda!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz