Kosmetyki dziecięce są także testowane na zwierzętach (Uwaga! DRASTYCZNE)

Obecnie w całej Unii Europejskiej żaden kosmetyk nie może być testowany na zwierzętach. Pomimo tego na opakowaniach kosmetyków nadal znajduje się symbol „nietestowane na zwierzętach”. Co to oznacza? Okazuje się, że problem jest bardziej skomplikowany niż nam się wydaje.

a

Jak przebiegają eksperymenty prowadzone na zwierzętach?

Niemiecki Związek Ochrony Zwierząt podaje kilka przykładów, jak wyglądają eksperymenty w kosmetyce. Na przykład test na tolerancję błony śluzowej: „Dla wykonania tego testu zakrapla się i wciera aparat do oka królika. Ponieważ króliki nie wydzielają płynu łzowego, substancja testowana pozostaje w oku zwierzęcia w skondensowanej formie min. przez 24 godziny. Skutkami tego testu mogą być silne zapalenie spojówek lub nawet całkowite zniszczenie oka.”.

Drastyczny jest test na podrażnienie skóry: „Również dla tego testu przeznacza się najczęściej króliki. Ostrzyżone, częściowo okaleczone partie skóry poddaje się działaniu testowanych substancji. Mogą przy tym wystąpić podrażnienia skóry, zapalenia i egzemy. Zarówno dla testu na tolerancję błony śluzowej, jak i dla testu na podrażnienia skóry zwierzęta są trzymane w zamknięciach w specjalnych klatkach, albo "zabezpieczane" specjalnymi opatrunkami lub obrożami uniemożliwiającymi lizanie i drapanie ran.”. To tylko niektóre przykłady.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz