Kosmetyki Johnson & Johnson są rakotwórcze!

Firma Johnson & Johnson musi zapłacić 72 miliony dolarów rodzinie kobiety, która zmarła na raka.

Jonson & Johnson

Każda z nas chyba zna kosmetyki Johnson&Johnson. To właśnie oni wypuścili na światowy rynek kosmetyków pierwszy szampon do włosów, który nie szczypał w oczy. No more tears! - głosiła reklama produktu. Niestety, niejedną łzę uroniła i jeszcze z pewnością uroni, tęskniąc za żoną i matką, rodzina Jackie Fox. 

Dlaczego Jackie zmarła?

Mieszkanka Alabamy używała kosmetyków znanej marki przez 35 lat, praktycznie codziennie. Ani przez moment nie pojawiła się w niej wątpliwość co do produktów, bo firma Johnson & Johnson miała na rynku bardzo dobrą renomę. Dopiero gdy w 2013 roku zachorowała na raka jajników, lekarze zaczęli doszukiwać się związku między jej chorobą, a kosmetykami z talkiem, których używała w okolicach intymnych.

Już od 1999 roku amerykańska organizacja, zajmując się badaniami na rakiem informowała, że produkty zawierające talk są szkodliwe dla naszego organizmu. Przede wszystkim przestrzegano przed stosowaniem kosmetyków zawierających talk do higieny intymnej, ponieważ niektóre badania wykazały, że przyczyniał się on do pojawiania się nowotworów narządów rozrodczych u kobiet. Po ujawnieniu wyników badań, większość koncernów produkujących produkty higieniczne i kosmetyczne wycofała talk z użytku, a w zamian zaczęła stosować skrobię kukurydzianą. Nie zrobił tego jednak Johnson % Johnson i nie umieszczał na swoich produktach dodatkowych informacji, które mogłyby ustrzec konsumentów przed zagrożeniem

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz