Książę George idzie do szkoły

Co go czeka po pierwszym dzwonku?

książę George

 

O ile w Polsce brzmi to dość niezwykle, o tyle w Wielkiej Brytanii jest zupełnie normalne: 4-letni książę George w czwartek 7. września rozpoczyna swoją edukację w szkole. Rodzice zapisali go do szkoły w Battersea w południowym Londynie, w której czesne wynosi 17, 604 funty rocznie. W placówce uczy się 560 dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Szkoła w Battersea słynie z różnorodności etnicznej uczniów, ponieważ w domach dzieci używa się łącznie 19 języków. Dyrekcja stawia na tolerancję i wychowanie w duchu kosmopolitycznym.

Mały chłopiec, duże nazwisko

Ciekawe, jakim nazwiskiem książę będzie się posługiwał? Jako członek rodziny królewskiej nie musi używać nazwiska, ale wiadomo, że w szkole wyglądałoby to trochę kulawo. Zdawałoby się, że nazwisko księcia brzmi Windsor, jednak to nie do końca tak. Ponieważ książę Filip wywodzi się z Mountbattenów, od dnia jego ślubu z królową Elżbietą, nazwisko rodziny tak naprawdę brzmi Mountbatten-Windsor. Alternatywą jest skorzystanie z tytułu ojca – William książę Cambridge – wtedy mały George będzie się nazywał George Cambridge. Zobaczymy, co wybiorą rodzice...

A jak sam książę zapatruje się na pójście do szkoły? Cóż, księżna Kate twierdzi, że nie jest pewna, czy George ma pojęcie, co go czeka. Z pewnością, okaże się to już wkrótce.

zg

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz