Książęce bliźnięta z Monako

Kilka dni po narodzinach brytyjskiej księżniczki Charlotte, córki księcia Williama i księżnej Kate - kolejne książęce dzieci są na ustach całego świata. 10 maja 2015 roku odbył się chrzest książęcych bliźniąt z Monako. Film z uroczystości obiegł cały internet.

a

Rodzice

Charlene Wittstock była południowoafrykańską pływaczką, startowała między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, była również modelką. Karierę zakończyła na krótko przed ślubem z księciem Albertem, którego poznała w 2000 roku podczas turnieju pływackiego Mare Nostrum w Monako. Między Albertem a Charlene jest spora różnica wieku. Pierwsze oficjalne wspólne występnie Charlene i Alberta miało miejsce w 2006 roku. Para ogłosiła zaręczyny w 2010 roku. Ceremonia zaślubin odbyła się w 2011 roku. Dla Charlene ciąża bliźniacza była pierwszą ciążą. Albert przed narodzeniem bliźniąt został już ojcem, dwukrotnie: ma dwudziestokilkuletnią nieślubną córkę Jazmin i nastoletniego, również nieślubnego syna Alexandra. Albert długo pozostawał zatwardziałym kawalerem, aż do czasu, gdy poznał Charlene.

Salwy armatnie w Monako

10 grudnia 2014 roku salwy armatnie w Monako oznajmiły światu, że narodziły się książęce dzieci, bliźnięta. Księżna Charlene przeszła zabieg cięcia cesarskiego. Książę Albert był obecny przy narodzinach.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz