Książka kucharska BLW - Bobas Lubi Wybór! (Nowy sposób żywienia)

Dla każdego coś... smacznego!

Bobas Lubi Wybór BLW

Metoda Bobas Lubi Wybór to innowatorski, a zarazem sięgający do korzeni sposób rozszerzania diety dziecka. Polega ona na zupełnym ominięciu etapu papek, przecierów i pokarmów pokrojonych w słupki, rezygnacji z łyżeczki na rzecz pozwolenia dziecku na jedzenie wszystkiego, co ma stałą konsystencję, ręką. Ma to skutkować tym, że dziecko zaczyna jeść pełnowartościowe posiłki wtedy, kiedy samo jest na to gotowe, a dzieje się to bardzo wcześnie, bo samo, intuicyjnie wybiera sobie pokarmy. Autorzy tej metody zapewniają, że dziecko wychowane na BLW je wszystko bez grymaszenia, nie trzeba mu kroić jedzenia w uśmiechnięte buźki i martwic się, czy wszystko, co trzeba, zniknie z talerza.

O ile metoda BLW może wśród wielu mam budzić kontrowersje, to jednak odrobina otwartości powinna skłonić Cię do zapoznania się z tą ideą bliżej, choćby po to, by wybrać z niej to, co wyda Ci się naprawdę pożyteczne dla Twojego malucha.

Naszym zdaniem świetną rzeczą jest zaproponowana przez pomysłodawców nietypowego rozszerzania diety maluszka, książka kucharska. Przepisy trafiły do wydawnictwa autorów od rodziców stosujących BLW, chcących podzielić się swoimi sprawdzonymi i lubianymi pomysłami na pełnowartościowe posiłki. Może być Ci ona pomocna, zgodnie z jej założeniem, w prowadzeniu diety dziecka metodą BLW, ale również wykorzystać ją możesz do urozmaicenia codziennego jadłospisu Twojego starszego smyka, któremu rozszerzałaś dietę w tradycyjny, ogólnie przyjęty sposób. W książce tej znajdziesz także skrótowy opis metody BLW. Jest to podręcznik gotowania pełen łatwych pomysłów dla całej rodziny, bez podziału na wiek. Koniec z gotowaniem na dwa garnki!

Dalej znajdziesz przepis na pyszne krokiety tuńczykowe wprost z rekomendowanego podręcznika.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz