Kulturysta ugotował i zjadł łożysko swojej córeczki! [ZDJĘCIA+VIDEO]

Spożywanie łożyska staje się coraz popularniejsze.

spożywanie łożyska

Australijski kulturysta Aaron Curtis postanowił sprawdzić, jak smakuje łożysko. Po narodzinach pierwszego dziecka, córki Ilyi Jane zadecydował, że zje łożysko, które utrzymywało ją przy życiu przez okres ciąży. Mężczyzna miał nadzieję, że skorzysta na tym jego organizm. Mężczyzna sfilmował cały proces i udostępnił na swoim Facebooku. Zanim zjadł łożysko, umył je i przygotował na grillu, by „zminimalizować ryzyko śmierci”. Następnie odkroił kawałek i spróbował. "Myślę, że smakuje jak wątróbka. Nie jest zbyt suche w środku." – skomentował.
Nagranie spotkało się z dużą ilością komentarzy, często negatywnych. "Myślałem, że to tylko żart. Teraz chce mi się wymiotować." – skomentował to jeden z internautów.

Aaron Curtis nie jest pierwszym, który postanowił spróbować łożyska. Pewna para zdecydowała się na pizzę z łożyska w towarzystwie koktajlu z łożyska. Tom Maddock, który wymyślił tę pizzę stwierdził, że każdy kto je mięso powinien jej spróbować. "To nie różni się od jedzenia kaszanki. Przynajmniej wiesz skąd pochodzi, a nie ma nic bardziej ekologicznego niż łożysko własnej żony." - przekonywał.

Spożywanie łożyska staje się coraz popularniejsze. Oprócz przygotowania z niego koktajli, najczęściej zamienia się je w tabletki, które przyjmuje świeżo upieczona mama, by szybciej dojść do siebie po porodzie. Zwolennicy jedzenia łożyska twierdzą, że pomaga w obkurczaniu się macicy, wspomaga laktację i zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji poporodowej. Specjaliści twierdzą jednak, że spożywanie łożyska może być niebezpieczne, bo jest to organ, którego zadaniem jest wchłanianie toksyn, by uchronić przed nimi dziecko.

Zobacz zdjęcia i film, na którym Aaron Curtis zjada łożysko, które niewiele wcześniej było częścią jego córeczki w łonie matki! >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz