Leśne inspiracje do pokoju dziecka i sypialni rodziców

Czasem wystarczy tylko klimatyczny plakat czy fototapeta.

Pięknie urządzone i ozdobione wnętrze to nie tylko sposób na modną aranżację. To także najlepszy przepis na to, by stworzyć sobie doskonałe warunki do życia i codziennych czynności. To, w jakim otoczeniu spędzamy czas, w dużej mierze wpływa na nasz humor i samopoczucie, dlatego naprawdę warto poświęcić odrobinę czasu na to, by odświeżyć wygląd mieszkania, w którym do tej pory niewiele się działo. Czy musimy szykować się na wywracającą wszystko do góry nogami rewolucję? Wbrew pozorom wcale nie. Potrzebne nam będą tylko plakaty i malownicza fototapeta. Las w soczyście zielonym kolorze to świetna propozycja.  

Las we mgle - Myloview

Z pewnością każda mama małego szkraba wie, jak trudno wygospodarować choć krótką chwilę na złapanie oddechu, nie mówiąc już o wolnym czasie na relaks, a my proponujemy metamorfozę mieszkania. W tym szaleństwie jest jednak metoda. Jesienna i zimowa aura nie sprzyjają częstym spacerom ani zabawom na polu. Brzydka pogoda czy smog, który grasuje w wielu miastach, sprawia, że wolimy zostać z dzieckiem w domu. Odświeżenie aranżacji jest więc rozwiązaniem dla nas, które ma na celu umilanie nam czasu spędzanego w domu. Przygotowaliśmy dla Was pomysły zarówno do pokoju dziecka, jak i do sypialni. Głównym elementem, który zmieni najwięcej, będzie leśna fototapeta. Las we mgle o nastrojowym charakterze lub rysunkową, bajkową wersję uzupełnimy natomiast oprawionymi w antyramę przedstawieniami. Naszą uwagę przykuły naprawdę wyjątkowe plakaty – metryczki robione na zamówienie. Ale więcej powiemy o nich za chwilę.

Pokój dziecka zanurzony w naturze

Naszym zdaniem najlepszym pomysłem na aranżację dziecięcego pokoju są ponadczasowe i uniwersalne motywy dekoracyjne. Najbardziej nawet ukochana postać z bajki może się w końcu znudzić, a wówczas wystrój przestanie się podobać naszemu maluchowi. Rozwiązaniem, które przyniesie nam wiele korzyści, są wzory zaczerpnięte ze świata przyrody. Jaką stylizację więc proponujemy? Strzałem w dziesiątkę będzie rysunkowa fototapeta. Las przypominający ilustrację z bajki będzie pasował jak ulał zarówno do dziewczęcej, jak i chłopięcej stylizacji. Możemy wybrać wiecznie zielone, iglaste drzewa lub charakterystyczne, biało czarne brzozy, na gałęziach których siedzą kolorowe ptaszki. Taki wzór ściennej dekoracji pozwoli się nam cieszyć przyrodą wtedy, gdy za oknem mamy do czynienia z ruchliwą ulicą lub wysokimi blokami.

Na tym jednak nie koniec. Bajkowa fototapeta jest dla nas punktem wyjścia, który znajdzie swoje rozwinięcie w wyjątkowych przedstawieniach, które zawiesimy na sąsiedniej ścianie. Będą to naprawdę urzekające plakaty. Metryczki urodzinowe to aranżacyjny trend, który cieszy się dużą popularnością i nie bez powodu. To bowiem piękna pamiątka dla rodziców, którą będą się mogli cieszyć każdego dnia. Wykonana na zamówienie będzie zawierać zdjęcie szkraba, imię, datę i miejsce urodzenia, a wszystkie te informacje ujęte zostaną w przepiękną oprawę graficzną. Pozostając w leśnych inspiracjach, wybierzmy wzór z roślinnym ornamentem. Do takiej metryczki dobierzmy dwa inne plakaty – z leśnymi zwierzakami – i stwórzmy unikalny tryptyk na ścianie. 

Sypialnia wprost stworzona do relaksu

By zachować spójny wygląd poszczególnych pomieszczeń w naszym mieszkaniu, do sypialni również polecamy inspirowane naturą akcenty. Jako pierwsza pojawi się ponownie fototapeta. Las we mgle to doskonały przepis na aranżację, która będzie sprzyjać naszemu relaksowi i wypoczynkowi. Spokojna, nieco magiczna aura, jaką wprowadzi takie przedstawienie, ukołysze nas do snu po ciężkim dniu pełnym obowiązków. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, taki pejzaż wcale nie będzie zbyt przygnębiający. Wystarczy, że wybierzemy soczyście zielone, iglaste drzewa zatopione w porannej mgle, przez którą przeświecają złote promienie słońca. Taki krajobraz nie tylko zagwarantuje nam przepiękny widok, ale powiększy także optycznie niewielką sypialnię.

redro.pl/plakaty/tematy/typografia/metryczki-dzieciece

Podobnie jak do pokoju malucha tak i tutaj proponujemy leśne plakaty. Tym razem nie będą to jednak bajkowe wzory, lecz utrzymane w stylu retro rysunki, które mogą przypominać ryciny z dawnych atlasów przyrodniczych. Jeśli tylko metraż sypialni na to pozwala, nie ograniczajmy się do jednego plakatu. Zawieśmy na ścianie kilka przedstawień w różnych formatach, tworząc tzw. gallery wall. Postawmy na wizerunki zwierząt, malownicze widoki i przykuwający oko napis: „Life is a journey” lub „There is always more to discover”.

Potrzebne ozdoby znajdziemy w sklepie internetowym, dlatego nawet nie musimy wychodzić z domu, by zrobić pierwszy krok w stronę metamorfozy wnętrza. Wybrane plakaty sami bez trudu oprawimy w antyramy i zawiesimy, a do montażu fototapety możemy zamówić specjalistę, który wykona swoją pracę w oka mgnieniu. Nam pozostanie jedynie cieszyć się nową, odświeżoną aranżacją mieszkania.  

 

Materiał partnera

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz