List: Konsekwencje romansu. Czy dzieci też powinny je ponosić?

Zdrada męża i jej konsekwencje, które właśnie dają o sobie znać...

zdrada

Kochane,

Głupio mi pisać pod nazwiskiem, bo sprawa jest delikatna. Nie mam też za bardzo z kim pogadać, bo cała rodzina już dawno wyśmiała mnie za mój pomysł, a koleżanki nie doradzają właściwie tylko tak, żebym czuła się dobrze po tym, co mi powiedzą.

Sprawa wygląda tak, że mój mąż miał przez krótki czas (ok. pół roku) romans z koleżanką z biura. Rozeszło się po kościach, ale została ciąża. Wtedy też dowiedziałam się o wszystkim. Wyniósł się z domu, ale nigdy więcej nie był z tą kobietą. Po prawie trzech latach wrócił do mnie. Wciąż płaci na tamto dziecko, ale nie utrzymuje z nimi kontaktów, mieszkamy w innych miejscowościach.

Wybaczyłam mu wyłącznie dlatego, że sami mamy troje nie za dużych dzieci, które bardzo przeżywały rozstanie. Jestem emocjonalnie związana z mężem, a odkąd wrócił do domu ma z nimi zdecydowanie lepszy kontakt. Naprawdę się stara odbudować to, co zniszczył, a ja uważam, że należy mu się druga szansa, choć bardzo mnie boli to, co zrobił i nie ma dnia, bym mu tego nie wypomniała albo żebym o tym nie myślała.

Teraz tamta kobieta domaga się – poza większymi alimentami – kontaktów męża z dzieckiem. Trwa to już jakiś czas, wszystko wysyła pocztą za potwierdzeniem odbioru, pisze maile i czasami dzwoni. Grozi sądem. Mówi, że jej dziecko ma takie same prawa jak moje, by móc spędzać czas z ojcem. Mąż domaga się ode mnie decyzji. Bardzo tego nie chcę. Nie zniosę tego. Nasze dzieci nic nie wiedzą o tym, że mają przyrodniego brata.

Jeśli mąż będzie chciał mieć z nim jakiś kontakt, to chyba znowu od niego odejdę. Co robić?

 

L.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

welcometosyf
2018-05-26 03:43:30

Fejk story

Tylko debile/debilki zdradzają waginalnie :) To jakiś fejk - totalna bajka tak zamoczyć...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
2018-05-20 08:07:34

Odejdź od męża. Bo mu nie wybaczyłaś i nie wybaczysz zdrady. Sama mówisz, że nie ma dnia żebyś mu tego nie wypominała. Myślisz, że jak w domu jest taka atmosfera to dzieci tego nie widzą, nie czują? Jest zupełnie odwrotnie. I w Waszej sytuacji lepiej będzie się rozejść. Tylko w kulturalny sposób. Bez awantur, gróźb i tak dalej. A jeżeli chidzi o tamte dziecko - chciałabyś żeby Twoje dzieci były bez ojca? Raczej nie. Tak samo tamte ma prawo do miłości taty. I ono nie ... może być winne głupoty dorosłych. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-05-20 03:24:24

Ano

Ale rozumiem ze nie umiesz mu tego wybaczyc. To on wszystko zniszczyl a takich rzeczy sie nie zapomina. To juz nigdy nie bedzie to samo. Strasznie szkoda dzieci ale swoje zycie marnujesz jesli meczysz sie i nie jestes szczesliwa. Zanim dzieci wyjda z domu bedziesz w takim wieku ze ciezko bedzie ulozyc sobie nowe zycie a szkoda meczyc sie cale zycie. Wiele dzieci pochodzi z rozbitych malzenstw i maja przed soba jeszcze cala przyszlosc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
annka
2018-05-19 22:44:22

Dziecko powinno mieć kontakt z ojcem. Mąż powinien spędzać czas z synem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz