List od jednej z Mam

"Musisz zajść w ciążę do 24 roku życia, jeśli się w ogóle uda." - usłyszałam od lekarza, mając 17 lat.

ciąża

Postanowiłam napisać ten list, żeby pokrzepić kobiety, które straciły wiarę, że kiedyś zostaną matkami. Które przez lata były utwierdzane w przekonaniu, że są bezpłodne, lub zajście w ciążę graniczyć będzie u nich z cudem. Jednocześnie pragnę podzielić się historią krzepiącą samotne, złamane serca.

Nigdy nie miałam swojej miesiączki. Piszę swojej, bo oczywiście zdarzały się sporadycznie okresy ale raczej w wyniku fundowanych mi lekarstw. Jako nastolatka czekałam bardzo długo na pierwszą miesiączkę, nie doczekałam się. Pojawiły się za to bóle głowy. Po wielu próbach odnalezienia przyczyny moich dolegliwości, wizytach u różnych specjalistów, w końcu mnie zdiagnozowano - zespół policystycznych jajników. "Musisz zajść w ciążę do 24 roku życia, jeśli się w ogóle uda." - usłyszałam od lekarza mając 17 lat. Oczywiście nie był to czas na myślenie o zakładaniu rodziny, ale słowa te wywołały we mnie bunt. Twierdziłam uparcie, że nie lubię dzieci, nie rozczulają mnie, są brudne i krzyczą. To wszystko, nic ciekawego. Było to podświadome zaprzeczenie, mające zatuszować to, co prawdopodobnie mnie czekało w przyszłości - niemożność poczęcia dziecka.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ciężarna
2014-11-08 16:41:22

zespół policystycznych jajników

Coraz więcej lekarzy mówi że kobieta z tym zespołem nie będzie miała dzieci albo ciężko jej będzie zajść w ciąże. Tymczasem znam wiele kobiet które pochodziły się z tą myślą i nagle tak jak u Pani okazywało się że są w ciąży. Sama mam zespół i szłam na wizytę do lekarza po leki a zaszłam już żeby potwierdzić ciąże (był to też gdzieś 6/8tydz.) Myślę że dużo robi nasza psychika, kiedy się odblokujemu to ciąża sama przychodzi ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz