`Little Activists` - odzieżowa marka promująca świadomość społeczną u dzieci [FOTO]

Jej twórczynie chcą uczynić świat lepszym, życzliwszym i otwartym dla wszystkich miejscem.

Kim Lieb i Tia Clarida

„Little Activist” to marka odzieżowa, która powstała w styczniu za sprawą dwóch mam, Kim Lieb i Tii Claridy. Założycielki zostały zainspirowane przez własne dzieci. Lieb ma 2-letnie bliźnięta, synka Sama i córeczkę Charlie, a Clarida wychowuje 6-letniego syna Rydera. Obie kobiety zauważyły, że w momencie pojawienia się w ich życiu dzieci, sposób postrzegania przez nie świata zmienił się. Mamy dostrzegły, że dzieci cechuje niewinność, a nienawiść i dyskryminacja, które są plagą współczesnego świata to wyuczone zachowania. Postanowiły nauczyć swoje pociechy co potrafi zdziałać miłość i jak wiele można uczynić, jeśli od samego początku przełamie się negatywne bariery.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Kim i Tia od dawna pracowały w marketingu i często zastanawiały się, jak mogą wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe oraz życiowego i wpłynąć w pozytywny sposób na świat. Pomysł pojawił się w środku nocy, gdy Clarida zdała sobie sprawę, że mogą stworzyć fajne i zabawne koszulki dla dzieci, które będą poruszać współczesne problemy w pozytywny i pełny miłości sposób. Następnego dnia powstał biznesplan, a w styczniu 2017 roku wielkie otwarcie miał internetowy sklep.

Wraz z odzieżową marką uruchomiony został również charytatywny program „Project aWEARness”. Podnosi on świadomość i zbiera fundusze na różne inicjatywy społeczne poprzez pracę z organizacjami non-profit w celu opracowania i przygotowania produktów.

„Nasz zespół współpracuje z klientem, by zaprojektować koszulkę. Następnie wszystko trafia do internetowego sklepu razem z informacjami na temat misji fundraisera. Później dostarczamy klientowi link, który może wykorzystać, by promować sprzedaż koszulek. Po 30 dniach realizujemy zamówienia i wszystkie zebrane środki przekazujemy na konkretny cel.” – wyjaśniła Kim.

Fot. Facebook

Przedsiębiorcze mamy mają już pomysł na rozszerzenie swoje działalności o sprzedaż akcesoriów czy produktów dla nastolatków. Ich celem dalej pozostaje jednak uczynienie świata miejscem bardziej życzliwym i otwartym. Pragną również, by dzieci były świadome tego, że mają głos, który mogą wykorzystać, by stanąć w obronie tego, w co wierzą.

Na następnych stronach zobacz przykładowe koszulki „Little Activists”! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz