Niezwykły projekt fotograficzny [ZDJĘCIA]

Naturalnie i bez pozowania. Polskie mamusie przed obiektywem.

fot. Radosław Pasterski

Takie projekty w Polsce to nadal rzadkość. Media zdominowane są przez idealne "wyphotoshopowane" celebrytki, które zaburzają obraz ciała po porodzie. Wiele kobiet obserwując je, czuje się źle, nieatrakcyjnie, a także nie czuje, że ich ciało dokonało czegoś niezwykłego. Nie łatwo namówić mamusie do nagości przed obiektywem. Udało się to twórcy niesamowitego projetu LOVE.

Radek Pasterski jest fotografem, ale nie lubi pozowanych ujęć. Woli, gdy na zdjęciu wdać emocje, takie zdjęcia są prawdziwe. I trzeba przyznać, że dzięki temu są niezwykle piękne. Dlaczego zdecydował się akurat na taką sesję?

- Chciałem stworzyć jakiś cykl. Projekt długoterminowy. Bo to jest dla mnie największy sens pracy fotografa. Od zawsze interesuje mnie człowiek. Portretuje ludzi. I stąd pomysł na pokazanie relacji mamy z dzieckiem. Chciałem dotknąć czegoś intymnego. - mówi Pasterski.

Pomysł świetny, ale niełatwy do zrealizowania.  Nagość często kojarzy się z erotyzmem, choć jest zupełnie czymś naturalnym. Pasterski przyznaje, że do tego typu fotografii potrzeba zaufania pomiędzy modelem i fotografem. Zauważa także, że w naszym społeczeństwie jest jakiś opór, że ciało po porodzie wygląda inaczej. Ale nie tylko chodzi o sceptycznie nastawione społeczeństwo...

- Wielu panów ,partnerów ma duży problem z taką sesją. Wręcz zabraniają udziału w sesji kobietom, które same chcą mieć takie fotografie. Oczywiście są też panowie, którzy przychodzą z żonami czy partnerkami. Są z nimi na sesji. Wspierają je. Są też tacy, którzy w pierwszym momencie są sceptyczni, a potem akceptują decyzję kobiety. Ja zachęcam, żeby panie przychodziły z partnerami. - mówi fotograf.

-  Jednak pomysł jest świetny, przekonuje, i kolejne mamy chcą pozować. Kobiety, które zgłosiły się do projektu do tej pory, były świadome zmian w swoim ciele i nie wstydziły się tego, a dzięki temu te zdjęcia są tak prawdziwe i piękne.

Drogie Mamusie, chciałybyście ze swoimi dziećmi wziąć udział w projekcie LOVE ? Nadal można się zgłaszać do Radka (rpasterski@gmail.com).

Zobaczcie fotografie, które powstały do tej pory. Przepiękne! >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz