Małe arcydzieła [ZDJĘCIA]

Sesje noworodkowe potrafią być niezwykle inspirujące, szczególnie takie, w których fotograf wzoruje się na wielkich dziełach sztuki.

fot. Lindsay Walden

W oczach każdego rodzica, jego dziecko jest bez wątpienia dziełem sztuki. Fotografka z USA, Lindsay Walden poszła o krok dalej i postanowiła sfotografować niemowlęta w aranżacji najbardziej znanych dzieł sztuki.

"Nie ma nic bardziej inspirującego niż tworzenie replik klasycznych dzieł sztuki w połączeniu z czystością i świeżością noworodka” wyjaśnia Lindsay. "Gdy wpadłam an ten pomysł, spędziłam kolejne 24 godziny na szukaniu i gromadzeniu zdjęć moich ulubionych klasycznych dzieł sztuki. Moją szczególną uwagę przykuły dzieła impresjonistów i ich charakterystyczny sposób malowania oraz gra światła."

Fotografka zdradza kulisy sesji, gdyż wszystkie aranżacje są własnoręcznie przez nią wykonane. Sama barwi materiały i wykorzystuje kawałki wełny, które imitują pociągnięcia pędzla. Wszystkie tła są umieszczane na folii bąbelkowej, aby stworzyć wygodne miejsce dla maluszka.

"Każde tło jest unikalne" powiedziała Lindsay "Krzyk składa się prawie wyłącznie z przędzy. Niektóre lilie wodne do obrazu Moneta kupiłam na eBay. Niektóre elementy powstawały bardzo szybko, inne tworzyłam, niszczyłam i zaczynałam od początku."

Fotografka mówi, że jej pomysł początkowo nie spotkał się z entuzjazmem klientów, więc odpuściła. Jednak jej przyjaciel artysta i fotograf namówił ją by, kontynuowała ten projekt. Teraz wzbudza on duże zainteresowanie.

"Myślę, że to dlatego, że w pewnym stopniu każdy z nas kolaży klasyczne dzieła sztuki, a w moich pracach jest coś osobistego. Van Gogh i Monet są częścią naszego życia, częścią naszej rodziny. Zobaczyć ich dzieła w nowej aranżacji, w połączeniu z noworodkiem, są czymś naprawdę poruszającym."

Do tej pory Lindsay Walden stworzyła sześć obrazów i planuje kolejne sześć. Zobacz te przepiękne dzieła >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz